تعرفه مکالمات همراه‌ اول یکسان شد

همراه ‌اول اعلام کرد از تاریخ اول مهرماه تعرفه پایه سرويس مكالمه درون و برون شبكه، يكسان شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران از یکم مهر ماه هر دقيقه مكالمه درون و برون‌شبكه به‌صورت تک‌نرخی برای سيم‌كارت‌های دايمي ۵۹۹ ريال و برای سيم‌كارت‌های اعتباري ۸۹۹ ريال محاسبه می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است که این روش جدید قیمت‌گذاری موجب سهولت و شفافیت بیشتر در محاسبه هزینه مکالمات مشترکان خواهد شد. از مزایای دیگر این طرح، کاهش تعرفه تماس‌های برون‌شبکه برای مشترکان دايمی و اعتباری همراه ‌اول است.

همزمان با اجرای این طرح که در چارچوب مصوبات رگولاتوری و منطبق با روش‌های روز قیمت‌گذاری در دنیا است، جهت بالا بردن قدرت انتخاب و امکان مدیریت بیشتر هزینه مشترکان، بسته‌های مقرون به‌صرفه و متنوع مکالمه درون‌شبکه برای مشترکان دايمی و اعتباری همراه ‌اول ارایه شده است. مشترکان دايمی و اعتباری می‌‌توانند با شماره‌‌گیری #۳۳۷*۱۰* بسته‌‌های مکالمه ماهانه را مشاهده و خریداری کنند.

بر اساس این گزارش، پیش‌تر در سال ۹۳ طرح یکسان‌سازی تعرفه مکالمه برای مشترکان دايمی و اعتباری همراه ‌اول صورت گرفت که به موجب آن، هزینه‌‌های جابه‌جایی در شبکه همراه، تعرفه‌های زمان اوج ترافیک و زمان غیر‌اوج ترافیک و هزینه‌های بین‌شهری و بین‌استانی حذف و تعرفه مکالمات درون‌شبکه برای مشترکان دايمی و اعتباری یکسان شد. اما به موجب طرح جدید، تعرفه تمامی تماس‌های درون و برون‌شبکه همراه‌ اول نیز یکسان می‌شود.

همراه‌‌اولی‌ها می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به پورتال این اپراتور به نشانی mci.ir مراجعه کنند.

توسعه شبکه همراه‌ اول در استان اصفهان

در خبر دیگری از این اپراتور اعلام شد، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سایت‌های جدید همراه ‌اول در استان اصفهان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سایت‌های نوسازی‌شده و جدید همراه ‌اول در استان اصفهان روز دوشنبه ۲ مهر‌ماه با حضور محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، جمعی از مدیران همراه‌اول، محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات و مدیران استانی به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم ۱۵۵ سایت نسل دو، ۲۸۹ سایت نسل سه و ۲۰۸ سایت نسل چهار و چهار و نیم نوسازی شده و جدید همراه‌ اول به منظور افزایش پوشش جاده‌ای، ریلی و روستایی در سطح ۱۰۷ شهر و ۱۵۱ روستای استان با اعتبار ۹۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

بنا براین گزارش، در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به عنوان اولین ورزشگاه در کشور، وای‌فای همراه‌اول با نام تجاری «وای‌فای اول» راه‌اندازی شد که مشترکان همراه‌اول می‌توانند در این ورزشگاه از این تکنولوژی استفاده کنند. علاوه بر این دو سایت با تمام تکنولوژی‌های نسل دو، سه و چهار برای پوشش بهتر این ورزشگاه راه‌اندازی شد.