برگزاری صدمین دوره آکادمی مهندسی سامسونگ در تهران

جشن تکمیل صدمین دوره آموزشی آکادمی مهندسی سامسونگ با حضور مدیران شرکت سامسونگ و سازمان آموزش فنی ‌و ‌حرفه‌ای برگزار شد. در مراسمی که روز دوشنبه در آموزشگاه فنی ‌و حرفه‌ای شهید سهی تهران برگزار ‌شد، ضمن رونمایی از لوگوي اختصاصی آکادمی مهندسی سامسونگ، از چهار فارغ‌التحصیل موفق این آکادمی تقدیر به عمل آمد.

آکادمی مهندسی سامسونگ دی‌ماه سال ۹۳ با همکاری سازمان آموزش فنی ‌و حرفه‌ای ایران و با هدف آموزش و اشتغال‌زایی از طریق بهبود سطح مهارت جوانان راه‌اندازی شد. در این مرکز داوطلبان پس از قبولی در آزمون ورودی، بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای یکی از دوره‌های چهارگانه این آکادمی را فرا می‌گیرند. در این مرکز دوره‌های تعمیر موبایل و تبلت، سیستم‌ صوتی و تصویری، ماشین‌ لباسشویی، کولرهای گازی و یخچال‌ به کارآموزان ارایه می‌شود. در حال حاضر دوره آموزش تعمیر موبایل و تبلت و ماشین لباسشویی برای خانم‌ها هم برگزار می‌شود.

طی چهار سال فعالیت آکادمی مهندسی سامسونگ ۲۱۶۴ کارآموز با پشت‌ سر گذاشتن دوره‌های آموزشی دو تا سه ماهه از این آکادمی فارغ‌‌التحصیل شده‌اند و موفق به کسب مدرک پایان دوره مورد تایید سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای شده‌اند. از این تعداد ۲۴۱ کارآموز را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

فرهاد هجرت، مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ در جشن تکمیل صدمین دوره آموزشی آکادمی مهندسی، گفت: با توجه به جایگاه ویژه‌ای که خانم‌ها در جامعه دارند، قصد داریم دوره‌های آموزشی را توسعه دهیم. در همین چهار سال هم ما تعداد قابل توجهی کارآموز خانم داشتیم، اما تصمیم گرفتیم برای گسترش هر چه بیشتر حضور خانم‌ها رشته‌های جدیدی را در حوزه سیستم‌های صوتی، تلویزیون و ماشین‌های لباسشویی برای خانم‌ها ایجاد کنیم.

محمدرضا یارمحمدی، مدیر آکادمی مهندسی سامسونگ نیز آموزش ‌مبتنی بر فناوری‌های روز، انتقال تکنیک‌های پیشرفته عیب‌یابی به هنرجویان، استفاده از دستگاه‌های سالم و مدل‌های جدید در کلاس‌های عملی عیب‌یابی، بهره‌مندی از اساتید مجرب و حرفه‌ای و اعزام هنرجویان به محیط‌های کار واقعی جهت کارورزی در پایان دوره‌ها را به عنوان پنج ویژگی‌ برشمرد که موجب کارآمدی و ارتقای کیفی آکادمی مهندسی سامسونگ شده است.

آکادمی مهندسی یکی از فعالیت‌های مسوولیت اجتماعی سامسونگ به شمار می‌رود. این فعالیت‌ها در قالب چهار موضوع اشتغال، سلامت، آموزش و محیط ‌زیست طراحی و اجرا می‌شوند. در این میان آکادمی مهندسی سامسونگ ضمن ارایه آموزش رایگان با توسعه مهارت‌های مورد نیاز کسب و کار زمینه اشتغال کارآموزان را فراهم می‌کند.