با تشریح و تغییر برخی آیتم‌ها

قبوض همراه‌اولی‌ها شفاف‌تر شد

همراه‌اول به منظور شفاف‌سازی، تغییراتی در نام برخی ردیف‌های صورت‌حساب تلفن همراه دایمی‌ مشترکان خود ایجاد کرد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، با توجه به اظهارات تعدادی از مشترکان در خصوص عدم آگاهی از محتوای برخی آیتم‌های قبوض تلفن همراه، اپراتور اول تغییراتی در صورت‌حساب مشترکان خود ایجاد کرد.

بر این اساس، آیتم «سایرهزینه‌ها» که مربوط به خدماتی مانند تغییر نام، تغییر و اصلاح آدرس، قطع، وصل و... می‌شد، به «کارمزد خدمات» تغییر نام پیدا کرد. همچنین آیتم جدیدی تحت عنوان «خدمات الکترونیک دولت» برای استفاده از سامانه‌های دولتی مانند راهنمایی و رانندگی، شهرداری، ثبت احوال و... اضافه شده است. مبالغ این آیتم، پیش از این به‌طور کلی در آیتم «خدمات مبتنی بر محتوا» محاسبه می‌شد، با افزودن این ردیف، مبالغ به صورت تفکیک شده و مجزا نمایش داده می‌شوند و بیانگر سرویس‌هایی هستند که از سامانه‌های دولتی به درخواست مشترک دریافت می‌شود.

علاوه بر این، برخی از موارد محاسباتی آیتم «خدمات مبتنی برمحتوا» که ماهیت عام‌المنفعه دارند، مانند کمک به ساخت «عتبات عالیات»، نیز از این ردیف جدا و به آیتم «کمک‌های مردمی» منتقل شده است.

گفتنی است این تغییرات از دوره منتهی به 1/3/96 اجرایی می‌شود و در جزییات قبوض چاپی و الکترونیکی اردیبهشت ماه قابل مشاهده است. لازم به‌ذکر است صورت‌حساب‌هایی که به‌صورت چاپی و یا الکترونیکی به صورت دو ماهه ارایه می‌شود، دو ستون مجزای ماهیانه جهت درج مبالغ دارد و مبالغ هر ماه به‌صورت جداگانه ذکر می‌شود.

علاوه بر سرویس‌های قبلی ارایه شده از سامانه پیامکی ۹۹۰۰۰۹، مشترکان از این پس می‌توانند با ارسال پیامکی حرفK، جزییات سرویس‌های خدمات مبتنی بر محتوا و حرف C جزییات آیتم کارمزد خدمات (سایر هزینه‌های سابق) را دریافت کنند. همچنین همراه‌اولی‌ها با ارسال حرف H به این سرشماره پیامکی می‌توانند از سایر سرویس‌ها مانند قبض پایاندوره، قبض میاندوره و... نیز اطلاع پیدا کنند.

مشترکان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به پورتال همراه‌اول به نشانی mci.ir مراجعه کنند.

همچنین در خبر دیگری از این اپراتور، همراه‌اول تعرفه ترافیک بسته اینترنت برای سایت‌های پرمراجعه ایرانی را نیم‌بها کرد.

در راستای اجرای سیاست‌ها و اهداف شبکه ملی اطلاعات و با هدف رونق محتوای فاخر ایرانی و توسعه کسب‌وکارهای بومی، همراه‌اول که پیش از این تعرفه آزاد اینترنت همراه مشترکان خود در سایت‌های پرمراجعه داخلی را به میزان ۵۰ درصد کاهش داده بود، حجم بسته‌های اینترنت را برای استفاده از این سایت‌ها افزایش داد.

به عنوان مثال، مشترکان با خرید بسته چهار گیگابایتی، در صورتی که از محتوای داخلی سایت‌های منتخب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بازدید کنند، حجم بسته آنها معادل بسته هشت گیگابایتی محاسبه می‌شود.

 این کاهش تعرفه برای استفاده از محتوای داخلی در بسته‌ها، در ۲۱۰ سایت پرمراجعه ایرانی (بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) اعمال می‌شود و از روز ۲۷ اردیبهشت ۹۶ اجرایی شده است.   

بر اساس این گزارش کاهش تعرفه برای استفاده از محتوای داخلی با تعرفه آزاد اینترنت همراه، از تاریخ ۲۹ فروردین ماه سال جاری در شبکه همراه‌اول اجرایی شده بود.

مشترکان همراه‌اول جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و مشاهده اسامی ‌و IP سایت‌ها می‌توانند به پورتال همراه‌اول به نشانی mci.ir مراجعه کنند.

TD-LTE  مبین‌نت در شهر اهواز

گرداب لایک‌های تقلبی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه