واکنش به یک گزارش عصر ارتباط

حرکت تاپ در راستای منافع بانك پارسيان است

در پي انتشار مطلبي در شماره پيشين هفته‌نامه با تیتر «منافع بانک پارسیان با عملکرد تاپ از دست رفت» یک مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود، تلویحا با رد بخش‌هایی از این گزارش، اطلاعات جديدي درباره عملکرد شرکت تجارت الكترونيك پارسيان ارایه داد.

به گفته وی، شركت تاپ درحال حاضر يكی از موفق‌ترين شركت‌های صنعت پرداخت ايران است كه بر اساس گزارش نشريه معتبر نيلسون ريپورت که اخیرا منتشر شد، با هفت پله صعود نسبت به سال گذشته، در رده 28 شركت‌ برتر جهان (از بین ۱۵۰ شرکت) قرار گرفته است.

همچنین بررسي ميزان تغيير نسبت تراكنش‌های شارژ و قبض در بازه زماني فروردين 96 تا شهريور 97 نشان داد اين نسبت در تاپ حدود 1.66 درصد افزايش يافته و اثر خاصی روي مدل تراكنش‌ها نداشته است. همچنين تعداد شعب بانک پارسيان ارتباطی با حوزه پذيرندگی ندارد.

از سوي ديگر سهم تاپ از كل تراكنش‌های موبايل و اينترنت حدود 11 درصد است و بخش عمده رشد شركت در حوزه كارت‌خوان‌های فروشگاهی است.

بر اساس گزارش شاپرک، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ) با برخورداری از زیرساخت‌های قوی و کارآمد و همچنین با اتکا به سرمایه‌های انسانی توانمند خود، در مردادماه سال جاری موفق شد در درگاه اینترنت، عملکرد قابل ملاحظه‌ای از خود برجای گذارد، به‌طوری که تاپ در مردادماه 97 توانست 15.27 درصد سهم در حوزه مبلغ و  23.94 درصد سهم در حوزه تعداد تراکنش‌های اینترنتی از آن خود کند، این مهم در حالی صورت پذیرفته که این شرکت در مدت مشابه سال گذشته تنها توانسته بود 6.81 درصد سهم در حوزه مبلغ و 23.2 درصد سهم در حوزه تعداد تراکنش‌های اینترنتی کسب کند.

این مقام آگاه همچنین گفت: شايان ذکر است که ارتقای جایگاه تاپ در حالی صورت پذیرفته که این شرکت در پایان سال 96 موفق شد جايگاه نخست را در ميان پنج شرکت داراي بيشترين سهم از تعداد تراکنش‌هاي پرداخت الکترونيکی از حيث نسبت خطاي پذيرندگي به کل تراکنش‌هاي پرداخت الکترونيکی را به دست آورد.

به گفته وی، اپليكيشن پيدو متعلق به این شرکت در حال حاضر با 50 خودرو توزيع سوخت، روزانه به بيش از 1500 خودرو هموطنان در سه منطقه تهران سوخت‌رسانی می‌کند.

هفته‌نامه عصر ارتباط در زمينه آمار و اطلاعات ارایه‌شده در گزارش قبلی خود و همچنین اطلاعات متن حاضر، در صورت تمایل و با توجه به سابقه همکاری و تعامل با مدیران شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ)، آمادگی دارد با مدیرانی که در گزارش از آنها نام برده شد گفت‌وگو كند.