همدردی با قربانیان سیل آذربایجان 

تصاویر و فیلم‌های تکان‌دهنده‌ای که از سیل در آذرشهر پخش شد، تیتر یک شبکه‌های اجتماعی در هفته گذشته بود. همچنین آن‌طور که در شبکه‌های اجتماعی آمده، در شهرستان‌های آذرشهر و عجب‌شیر برخی از مردم برای گرفتن عکس یادگاری کنار رودخانه‌ها جمع شده و سیل، خودروی برخی از این افراد را با خود برده است.
هفته گذشته در شبکه‌های اجتماعی گمانه‌زنی‌ها در خصوص علت بالا بودن قربانیان سیل آذربایجان هم بسیار زیاد بود و برخی ضعف در اطلاع‌رسانی و برخی دیگر مستحکم نبودن جاده‌ها و خانه‌های منطقه را عامل بالا بودن آمار قربانیان این اتفاق می‌دانستند. در این میان بعضی از کاربران هم جاری شدن 40 میلیمتر باران در استان آذربایجان‌شرقی طی تنها دو روز که در 15 سال اخیر بی‌سابقه بوده را علت اصلی قربانیان زیاد آن دانستند.
باتوجه به کشته شدن جمعی از هموطنان در حادثه سیل، تمام تیم‌های فوتبال لیگ برتری نیز برای احترام به هموطنان آذربایجانی از دست‌رفته پیش از شروع بازی‌هایشان یک دقیقه سکوت کردند که این اقدام فوتبالی‌ها نیز در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشت. همچنین کاربران ایرانی حاضر در شبکه‌های اجتماعی ضمن انتشار تصاویر این حادثه به ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان و خانواده‌های داغدار پرداختند و حتی گروهی از آنها آمادگی خود را برای ارسال کمک و نیز حضور در منطقه برای امدادرسانی اعلام کردند.
قهرمانی پرسپولیس و حواشی تبریز
هفته گذشته در فاصله سه هفته باقی مانده تا پایان مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، تیم پرسپولیس به قهرمانی این رقابت‌ها رسید تا شبکه‌های اجتماعی به صحنه‌ای برای ابراز احساسات پرسپولیسی‌ها تبدیل شود. کاربران پرسپولیسی در شبکه‌های اجتماعی با اشتراک‌گذاری تصاویری از شادی مربی و بازیکنان محبوب خود، سومین قهرمانی تیمشان در لیگ برتر را جشن گرفتند. در این میان اما رفتار ناشایست برخی تماشاگرنماها در بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی تبریز که با پرتاب سنگ به طرفداران پرسپولیس، فیلم‌بردار بازی و گروهی از عکاسان همراه بود نیز در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشت و باعث ابراز تاسف کاربران شد. آنچه بیش از هر چیز موجب ناراحتی کاربران پرسپولیسی در بازی تبریز شده بود، توهین‌های ناشایست برخی تماشاگرنماها به هادی نوروزی و مهرداد اولادی، بازیکنان سابق و فقید تیم پرسپولیس بود.

کلید خرید گوشی تلفن همراه

یکی منو نجات بده

10 سال پیش در چنین هفتهای

چالش خوردن چای

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه