شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

حواشي پخش نشدن برنامه 90

هفته گذشته در رخدادی نادر برنامه پربیننده 90 به تهیه‌کنندگی و اجرای عادل فردوسی‌پور برای دومین هفته پیاپی از شبکه سوم سیما پخش نشد. این اتفاق با واکنش‌های فراوانی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها روبه‌رو شد. برخي از كاربران معتقدند كه حذف فردوسي‌پور از شبكه سوم جنگ قدرت در اين شبكه است و برخي ديگر تاكيد دارند كه اختلاف نظر مدير جوان شبكه 3 با فردوسي‌پور عامل اين موضوع است.

در گيرودار دعواي فردوسي‌پور و شبكه 3 تعداد زيادي از كاربران حق را به فردوسي‌پور داده‌اند و حتي برخي به وي پيشنهاد كرده‌اند كه 90 را از اين پس در قالب يك برنامه اينترنتي پخش كرده و قيد كار كردن با سازمان صداوسيما را بزند. برخي از كاربران نيز با اشاره به تفاوت سني فردوسي‌پور و مدير جوان شبكه 3 نوشته‌اند وقتي كه سال 78 براي اولين بار برنامه 90 پخش شد، مدير اين شبكه فقط 11 سال داشته است.

در اين ميان برخي از كاربران نيز اين جريان پخش نشدن 90 و درگيري عادل با مديران سازمان را يك شوآف دانسته و معتقدند فردوسي‌پور با اين حربه قصد دارد محبوبيت از‌دست‌رفته را به خود و برنامه‌اش باز گرداند.

صعود تاريخي پرسپوليس به فينال

هفته گذشته با برد تاريخي پرسپوليس مقابل السد قطر و راهيابي اين تيم به فينال آسيا، شبكه‌هاي اجتماعي يك‌سره قرمزپوش شدند. بسياري از كاربران با تمجيد از عملكرد درخشان بازيكنان پرسپوليس با وجود محروميت از دو پنجره نقل و انتقالاتي، به تمجيد از عملكرد بازيكنان پرسپوليس و به‌خصوص برانكو ايوانكويچ مربي اين تيم پرداختند.

سيوهاي خارق‌العاده بيرانوند و مهار اعجاب‌انگيز ضربه سر ژاوي توسط اين دروازه‌بان باعث شد تا شايعاتي در خصوص احتمال انتخاب اين بازيكن به عنوان بهترين بازيكن فوتبال آسيا نيز بر سر زبان‌ها بيفتد و حتي گفته مي‌شود توييتر عربي كنفدراسيون فوتبال آسيا بيرانوند را يكي از سه گزينه نهايي مرد سال فوتبال آسيا معرفي كرده است.

هفته گذشته و پس از راهيابي پرسپوليس به فينال، تصاوير زيادي نيز از شادماني مردم در استاديوم آزادي و نيز در خيابان‌ها منتشر شد و بسياري از كاربران با كامنت‌هايي حضور يك تيم ايراني پس از 10 سال در فينال آسيا را افتخاري براي كشور قلمداد كردند.