معاون جدید خدمات مشتریان همراه اول معرفی شد

هفته گذشته با صدور حکمی از سوی مدیرعامل همراه‌اول، سعید مارکلایی به عنوان معاون جدید خدمات مشتریان همراه اول منصوب و اصغر کاظمی اسفه با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در همراه‌اول از این سمت خداحافظی کرد.

این تغییرات در حالی رخ می‌دهد که وزیر ارتباطات در نمایشگاه تلکام امسال نیز با اشاره به جوانگرایی در مجموعه همراه‌اول از مدیرعامل این شرکت با وجود الزامی نبودن اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان برای شرکت ارتباطات سیار ایران تقدیر کرد و این حرکت خودجوش را گامی در جهت تسریع در رسیدن به اهدف ایران دیجیتالی در مجموعه همراه اول برشمرد.

به نظر می‌رسد، این تغییرات در بدنه مدیران همراه‌اول نشان از مسلط شدن مدیرعامل این شرکت بر امور اجرایی دارد و آنطور که گفته می‌شود حمید فرهنگ مدیرعامل اپراتور‌اول با تغییر آرایش مدیریتی سعی در تسریع رسیدن به اهداف مشخص شده در برنامه راهبردی ۵ ساله آتی همراه‌اول که با حضور وزیر ارتباطات در نمایشگاه تلکام از آن رونمایی شد، دارد.

لازم به ذکر است، مارکلایی که فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف است دکترای حرفه‌ای خود را در رشته مدیریت کسب و کار دانشگاه شهید بهشتی دنبال کرده است.

وی سوابقی همچون «عضو هیات مدیره شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران»، «مدیرعامل و عضو هیات مدیره گروه مهسان(توسعه فناوری‌های هوشمند و مدیریت)»، «مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت امداد خودرو سایپا»، «مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت خدمات بیمه‌ای رایان سایپا»، «معاون برنامه‌ریزی و توسعه مرکز مدیریت و آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت»، «مدیرعامل شرکت توسعه فناوری‌های هوشمند اتیک پارس(شرکت فناپ)، «مشاور مدیرعامل و مدیر SBU سلامت هوشمند در شرکت فناپ(بانک پاسارگاد)» را در کارنامه خود دارد.

همچنین در انتصاب دیگری مهدی کشاورزیان به عنوان مدیرکل دفتر مدیرعامل اپراتور اول منصوب شد.

گفتنی است با مصوبه هیات مدیره، همراه اول به صورت داوطلبانه قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان که از سوی دولت ابلاغ شده است، را اجرا می‌کند.

همراه‌اول حامی رسمی جشنواره «کودک آنلاین»

در خبر دیگری از این اپراتور اعلام شد، جشنواره «کودک آنلاین» توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حمایت گسترده همراه‌اول برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، جشنواره «کودک آنلاین» که رویداد‏ی برای یافتن، گسترش و منتورینگ ایده‌‏هایی در حوزه‏ تولید محتوای تصویری (فیچر فیلم، سریال، مجموعه‌‏های آموزشی و فیلم کوتاه)، با تمرکز بر پتانسیل‌های کارآفرینی و توجه ویژه به استقبال کودکان و نوجوانان از این آثار است، با حمایت همراه‌اول برگزار می‌شود.

اهداف اصلی این جشنواره، ایجاد امید و انگیزه‏ کافی برای ایده‌‏پردازی و تولید با هدف جذب مخاطب کودک و نوجوان، تجمیع و هدایت سرمایه‌‏ها به سمت تولید برای کودک و نوجوان با توجه به پتانسیل‌های قابل توجه این حوزه در بازار محتوا، تسهیل‌گری و ایجاد زمینه برای استقرار کسب‏‌وکارهای جدید محتوامحور در حوزه‏ کودک و نوجوان، ایجاد انگیزه در صنایع مجاور برای سرمایه‌گذاری در حوزه‏ تولید محتوای تصویری برای کودک و نوجوان، معرفی بسترها و پلتفرم‌های موجود و در حال تاسیس به مخاطبان، جلب توجه افکار عمومی به مساله نحوه‏ استفاده کودکان و نوجوانان از محتوا در فضای اینترنتی و ایجاد فرصتی برای تبادل نظر و گفت‌وگوی کارشناسان پیرامون جزییات و مسایل استفاده‏ کودکان و نوجوانان از محتوای تصویری در فضای مجازی عنوان شده است.

اين جشنواره در دو بخش وب‌سری‌ها (سریال‌های اينترنتي) و فیلم کوتاه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند از تاریخ 28 آبان تا 27 آذر ماه از طریق سایت www.kudakonlinefest.ir در این جشنواره ثبت‌نام كرده و آثار خود را ارسال کنند. آثار و ایده‌های راه‌یافته به بخش مسابقه در تاریخ 25 دی‌ماه اعلام می‌شود. زمان نهایی برگزاری جشنواره بهار 98 است.

گفتنی است، همراه‌اول با ارايه سیم‌کارت «درسا» برای کودکان و سیم‌کارت «انارستان» برای دانش‌آموزان، پیشرو در زمینه استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی امن با حضور والدین است.