شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

هشدار درباره اپليكيشن‌هاي دولت همراه جعلي

هفته گذشته همزمان با اعلام برقراری امکان تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت از طریق سامانه دولت همراه، عده‌ای سودجو در برخی شبکه‌های اجتماعی به معرفی نسخه‌های جعلی دولت همراه اقدام کردند تا از این طریق کلاهبرداری کنند.

در اين باره ريیس سازمان فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: مردم برنامه نرم‌افزاری موبایل دولت همراه را تنها از فروشگاه‌های معرفی‌شده در درگاه ملی mob.gov.ir نصب کنند.

وي در پيام خود خاطرنشان كرد: نسخه‌های جعلی متعددی از دولت همراه با تبلیغات گسترده در کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که امکان آلوده‌سازی و سوءاستفاده از اطلاعات را دارند.

شهلا اصولی، مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیکی در سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در صفحه تويیتر خود در همين خصوص نوشت: برنامه نرم‌افزاری موبایلی دولت همراه برای گوشی‌های اندرویدی از بازارهای داخلی اپليكيشن قابل دریافت است.

وزیر ارتباطات نيز كه علاقه خاصي به حضور در شبكه‌هاي اجتماعي دارد، در صفحه خود در يكي از اين شبكه‌ها نوشت: شیوه نوین برای دریافت کارت سوخت بدون مدارک، هزینه و انتظار مراجعه به سامانه دولت همراه یا وارد کردن کد دستوری #4* در گوشی تلفن همراه است.

محاسبات جنجالي فردوسي‌پور در خصوص آفسايد

هفته گذشته، عادل فردوسي‌پور با استناد به قانون پرسپكتيو خط‌كش و خودكار دست گرفته و برخلاف نظر كمك‌داوران، داوران و كميته داوران اين‌طور نتيجه‌گيري كرد كه بر مبناي علمي گل تراكتور‌سازي به پرسپوليس آفسايد نبوده است.

كاربران متخصص در رشته معماري اما با استدلال‌هایی اظهارات فردوسي‌پور در 90 را رد مي‌كنند. يكي از آنها نوشته: اگر بخواهیم از فناوری‌ استفاده کنیم بايد یک اصل باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد که در برنامه ۹۰ از آن غافل شده‌اند. ما با یک فضای دوبعدی سر و کار نداریم. باید سه بعد از فضا را در این معادله قرار بدهیم که از اصول ریاضی و هندسه است.

در برنامه ۹۰ موقعیت تصوير دوبعدي ملاک قرار داده شد، درحا‌لي‌كه برنامه‌های کامپیوتری به‌راحتی این موارد را محاسبه كرده و اشتباه فروسي‌پور را نشان مي‌دهند.

تقویم تاریخ ICT ایران

مدرسه شادی

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه