برنامه‌ای که موبایل را به شاهد عینی جرایم تبدیل می‌کند

به‌تازگی چشم مشاهده‌گری که قادر است تمام جرایم را با دقتی بالا ثبت و ضبط کند، ساخته شده است. این مشاهده‌گر و ثبت‌کننده جرایم هرگز اشتباه نکرده یا چیزی را فراموش نمی‌کند و از طریق اپ‌استورهای اندروید و آی‌اواس، هم هر کسی می‌تواند اپلیکیشن آن را دانلود کند. این اپلیکیشن که ‌iWitness‌‌ نام دارد، قادر است ویدیوهایی ضبط کند که قابل پاک کردن نیستند و البته با فشردن انگشت روی صفحه موبایل حتی می‌توانید ویدیوی ضبط‌شده را برای بررسی به مقامات انتظامی و قضایی ارسال کنید.
دیوید ریمر، توسعه‌دهنده این اپلیکیشن معتقد است که این اپ می‌تواند جان‌ افراد زیادی را نجات دهد. وی اضافه می‌کند كه یک مجرم به تنها چیزی كه نیاز ندارد شاهد است و همین موضوع باعث می‌شود اپلیکیشن او مانع بروز جرم‌های بسیاری شود.
این اپلیکیشن برای کسانی که تنها هستند و مجبورند در اطراف پارکینگ‌های تاریک و اماکنی که پتانسیل وقوع جرم بالایی دارد قدم بزنند، مفید و كاربردی است. به محض آنکه این اپ را نصب کنید می‌توانید فایل‌های صوتی، عکس و فایل‌های ویدیویی خود را در هر لحظه ثبت کنید و آن را به سرور کلود امن این اپ منتقل کنید. با یک بار اضافه فشردن دکمه ثبت یا از طریق تکان دادن گوشی می‌توانید به‌راحتی مرکز فوریت‌های پلیسی را در جریان وقوع جرم بگذارید. این اپ همچنین ایمیل و پیامک‌های از پیش تعیین‌شده شما را در هنگام بروز خطر برای شش نفر از نزدیکانتان که قبلا در فهرست تماس‌های اضطراری مشخص کرده‌اید می‌فرستد. به این ترتیب پلیس و نزدیکانتان از مکان دقیق حضور شما و بروز مشکل برایتان آگاهی می‌یابند و ضمنا فایل ویدیویی و عکس شما را نیز دریافت کرده و از طریق یک نقشه ماهواره‌ای از محل دقیق حضور شما هم آگاهی می‌یابند.
به یاد داشته باشید کسی که مرتکب جرم شده به هیچ عنوان نمی‌تواند فیلم یا عکسی را که شما گرفته‌اید پاک کرده و از بین ببرد. آن طور که توسعه‌دهنده این برنامه می‌گوید، هدف آنها از ابتدا این بوده که به مجرمان این پیام را بدهد که اگر تخلفی کنند ثبت می‌شود و هیچ راهی برای از بین بردن آن نیز وجود ندارد. ویژگی مهم این اپ ساده بودن آن است که موجبب می‌شود هر گوشی هوشمند ساده‌ای با داشتن یک دوربین قابلیت استفاده از آن را پیدا كند.