شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

واكنش تند كاربران شبكه‌هاي اجتماعي به طرح مجلس

انتشار جزییات طرحی از سوی نمایندگان مجلس با عنوان «ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» موجی از واکنش در فضای مجازی را به دنبال داشته است. این طرح حاشیه‌برانگیز توسط نمایندگانی از طیف اصلاح‌طلب امضا شده که بر جنجال آن افزوده است. از سوی دیگر، این طرح دارای جزییاتی عجیب و سوال‌برانگیز است.

براساس اين طرح، اشخاصی که از طریق پیام‌رسان‌های خارجی مجاز و غیرمجاز فعالیت و مبادلات مالی و خدمات پولی و مالی ارايه کنند علاوه بر ضبط اموال مبادله‌شده، به جزای نقدی معادل سه تا پنج برابر وجه مبادله‌شده و مجازات تعزیری درجه هشت محکوم می‌شوند.

انتشار این طرح و امضا‌های پای آن با واکنش و انتقاد گسترده کاربران فضای مجازی روبه‌رو شد.

کاربری در این باره معتقد است: طراحان این طرح مطلقا چیزی از شبکه، اینترنت، پیام‌رسان، شبکه اجتماعی نمی‌دانند و این طرح در صورت تصویب به زباله‌دان انواع قانون‌های من‌درآوردی از این دست (از جمله قانون منع ماهواره) خواهد پیوست.

مجازات‌های سنگین پیش‌بینی‌شده در این طرح بیش از همه شگفتی‌ساز شده است.

 

واكنش‌ شبكه‌هاي اجتماعي به فعاليت رسانه‌اي حناچي

پیروز حناچی، شهردار جدید تهران هفته گذشته و در جریان برنامه‌ای با عنوان «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» با دوچرخه به محل کار خود رفت. جمله قبل ممکن است یک گزاره ساده باشد یا یک خبر کاملا معمولی، اما مواجه‌شدن کاربران فضای مجازی با این خبر و عکس‌های منتشره از او چندان ساده و معمولی به نظر نمی‌رسد.

پيش از اين نيز وي اتوبوس‌های بی‌آرتی را برای رفتن به محل کارش انتخاب کرده بود. اقدامات وی در ماه اخیر نظیر زیارت امامزاده‌های تهران و رفتن به گلزار شهدا همراه با تیم خبری، به واکنش‌های متفاوتی از سوی مردم منجر شد. برخی این حرکت را نمایشی می‌دانند و برخی‌ها دوچرخه‌سواری‌اش را با نخست‌وزیران اروپایی مقایسه می‌کردند و بعضی‌ها آن را ادامه‌دهنده راه وزیرجوان می‌دانند!

 صادق خرازی، از سیاستمداران قدیمی اصلاح‌طلب، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود این اقدام حناچی را عوام‌فریبی تلقی کرده است.

تقویم تاریخ ICT ایران

مدرسه شادی

بازی حافظه

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه