شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

واكنش كاربران به درگذشت پیام صابری

هفته گذشته خبر فوت ناگهاني پيام صابري، همسر زيبا بروفه به‌سرعت در شبكه‌هاي اجتماعي پخش شد و موجي از تاسف و تاثر كاربران را برانگيخت. بسياري از چهره‌هاي شناخته‌شده سينماي ايران و هنرمندان با پيام‌هايي در صفحات شخصي خود اين واقعه را به خانواده پيام صابري تسليت گفتند.

در كنار تمام همدردي‌هاي صورت‌گرفته اما در مراسم تشیيع‌جنازه پيام صابري برخي افراد بدون توجه به شأن فرد فوت‌شده و احترام بازماندگان، فقط در پي شكار ويديو و عكس بودند و هيچ فرصتي را براي به تصوير كشيدن ناراحتي خانواده داغدار از دست ندادند. همين امر با واكنش منفي برخي از كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي رو‌به‌رو شد و به تقبيح اين اقدام زشت و غيرانساني پرداختند. تحريريه هفته‌نامه عصر ارتباط پيشنهاد مي‌كند كاربراني كه تمايل به محكوم كردن اقدامات اين‌چنيني در مراسم تشيیع جنازه افراد شناخته‌شده دارند، با هشتگ #زامبي‌هاي_مجازي اين اقدام زشت را محكوم كنند.

گفتني است، چند سال پيش نيز عده‌اي با انتشار فيلم‌هايي از مراسم ازدواج پيام صابري و زيبا بروفه، حريم خصوصي اين زوج هنرمند را در اقدامي ناشايست مخدوش كرده بودند.

وضعیت نگران‌کننده حيوانات در باغ وحش‌ها

هفته گذشته انتشار تصاویری از وضع نامناسب نگهداری حیوانات در باغ‌وحش بابلسر منتشر شد. این باغ‌وحش چند وقت پیش به دلیل شرایط بد نگهداری از حیوانات با تعطیلی موقت روبه‌رو شده بود، اما دوباره بازگشایی شد. این بازگشایی درحالی بود که تغییر و تحول زیادی در وضع فیزیکی و نحوه نگهداری حیوانات انجام نشده بود.

براساس گزارشي كه روزنامه شهروند منتشر كرده و در شبكه‌هاي اجتماعي بازتاب زيادي داشته، اگر بخواهیم فهرست باغ‌وحش‌های غیراستاندارد شهرهای مختلف را تهیه کنیم، احتمالا یک فهرست بلندبالا خواهد شد كه باغ‌وحش اراک، اصفهان و تهران از آن جمله هستند.

تصاویری که طی هفته گذشته در شبکه‌های اجتماعی دست‌‌به‌دست می‌شود، نشان می‌دهد که وضع پرنده‌هایی برخي باغ‌هاي پرندگان نيز اصلا خوب نیست. تصاویر جدید، پرنده‌های اسیر در باغ پرندگان آبادان، باغ پرندگان مشهد و اصفهان همه و همه گوياي نامناسب بودن وضعيت زندگي براي اين حيوانات است.  بسياري از كاربران براي حل اين معضل خواستار توجه فوري مسوولان مربوطه به وضعيت نگهداري حيوانات در باغ‌وحش‌ها و ساير مراكز نگهداري حيوانات در سراسر كشور شده‌اند.

تقویم تاریخ ICT ایران

بازی حافظه

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه