کیف پول موبایلی راه‌اندازی شد

«جیبی‌مو»، کیف پول الکترونیکی در قالب شبکه اجتماعی است که بر بستر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS راه‌اندازی شد

عرفان مرادیان، مدیرعامل «جیبی‌مو» گفت: در این اپلیکیشن بدون نیاز به اطلاعات حساب یا کارت بانکی، تنها با داشتن شماره موبایل طرف مقابل، می‌توان دریافت و پرداخت پول را انجام داد.

وی گفت: «جیبی‌مو» راهکاری برای نقل و انتقالات بدون کارمزد بین افراد است و پرداخت و دریافت پول در آن صرفا بر اساس شماره تلفن یا نام کاربری انجام می‌شود و اطلاعات بانکی کاربران صرفا توسط خود آنها دیده می‌شود.

مرادیان ادامه داد: شبکه کیف پولی که در کنار تراکنش‌های روزمره و بین طرفین بتواند جایگزین شبکه‌های اجتماعی برون‌مرزی نیز باشد و می‌توان گفت «جیبی‌مو» در حال حاضر شروعی برای این ادعا است.

وی دارا بودن شبکه اجتماعی تراکنش‌ها، جابه‌جایی وجه در «جیبی‌مو» تا سقف 10 میلیون تومان روزانه و امکان پرداخت و دریافت از کاربرانی که عضو این شبکه نیستند را از مزایای «جیبی‌مو» برشمرد.

ماندانا ابوالفتحی، دیگر بنیان‌گذار این استارت‌آپ ضمن بیان اینکه حجم تراکنش‌های پرداخت خرد در کشور بسیار بالا است و به‌هیچ‌وجه با حجم پرداخت‌های کلان قابل مقایسه نیست، اظهار كرد: «جیبی‌مو» کیف پول الکترونیک کاربران خواهد بود که می‌توانند آن را به هر مبلغی شارژ کرده و در موقعیت‌های مختلف زمانی که با دوستان و اطرافیانشان مخارج مشترکی دارند، استفاده کنند و هر زمانی هم که تمایل داشتند می‌توانند یک یا چند حساب بانکی (شماره شبا) را در «جیبی‌مو» تعریف کنند و پول موجود در حساب «جیبی‌مو» خود را در کمتر از یک روز کاری به بانک انتقال دهند.

وی تاکید کرد: تمام این تراکنش‌های درون‌برنامه‌ای بدون هیچ کارمزدی بوده و تنها برای خروج مبالغ به حساب بانکی کارمزد حداقلی 500 تومانی پرداخت خواهد شد.