شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

عمليات فريب و حاشيه‌هاي آن

هفته گذشته اظهارنظری از محسن رضایی در توییتر منتسب به این فرمانده جنگ تحمیلی و دبیر فعلی تشخیص مصلحت نظام منتشر شد که با واکنش‌های متفاوتی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی و  برخی از رجال سیاسی همراه بود. در متن توییت رضایی آمده بود: «عملیات کربلای‌ چهار برای فریب دشمن انجام شد. اگر تحلیلگر تاریخی در فهم آن فریب بخورد، پس وای به حال نوشته‌های او.»

در واكنش به محسن رضايي، تعداد زيادي از کاربران عادی و البته مسوولان دولتی و غیردولتی در شبكه‌هاي اجتماعي واكنش نشان دادند. وزير ارتباطات در همین خصوص در توييتر نوشت: با مادرم تلفني صحبت مي‌كردم؛ داستان عمليات كربلاي 4 به گوش او هم رسيده بود. پرسيد اين حرف‌هايي كه مي‌گويند واقعيت دارد؟ گفتم خيلي‌ها رد كردند؛ گفت: به آقايان بگو اگر والفجر 8 هم فريب بوده تا زنده‌ام چيزي نگويند، مادران شهدا طاقت شنيدن اين حرف‌ها را ندارند.

پس از واكنش‌هاي بسيار زياد كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي محسن رضايي در برنامه حالا خورشيد حاضر شده و در صدد ارايه توضيح در خصوص ابهامات به وجود آمده بر آمد و اعلام كرد كه تحليل او از "عمليات فريب" يك تحليل پسيني بوده است.

شبكه كيش جكي ‌چان را به سرخط اخبار تبديل كرد

هفته گذشته خبر پخش صحنه‌ای از فیلم «حادثه شینجوکو»، جکی چان در شبکه کیش خیلی زود در شبكه‌هاي اجتماعي پخش شده و فراتر از آن حتي در رسانه‌های بین‌المللی پوشش داده شد. این رویداد خیلی زود با واکنش روبه‌رو شد و مسوولانی از جمله مدیر مرکز صدا‌وسیمای کیش به این دلیل برکنار و توبیخ شدند. پس از انتشار گسترده این خبر طبق معمول اتفاقی افتاد که ایرانیان در فضای مجازی به آن مشهورند.

زامبي‌هاي فضاي مجازي كشورمان به اینستاگرام جکی چان هجوم بردند. کافی است سری به آخرین پست اینستاگرام این بازیگر آسیایی بزنید و نظرات کاربران ایرانی را بخوانید که بیشتر رنگ و بوی طنز و کنایه دارد. این ماجرا اما تنها برای ما ایرانی‌ها جالب نبوده و رسانه‌های مشهوری چون بی‌بی‌سی، دیلی‌میل و اسپوتنیک هم در اخبار جهانی خود به این خبر پرداختند و به این ترتیب خبر برکناری مدیر صدا‌وسیمای مرکز کیش در ایران، جهانی شد.

 

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه