شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

پويش اينترنتي برای مخالفت با مشاوران جعلی

اين روزها در شبكه‌هاي اجتماعی به صورت گسترده آگهی‌های تبلیغاتی مربوط به روانشناس‌ها و مشاورانی منتشر مي‌شوند که در زمینه‌های مختلف از جمله حل اختلافات زوجین، برقراری ارتباط با فرزندان و درمان افسردگی جملات زیبايي را به اشتراک می گذارند و از آنها درخواست می کنند با پرداخت هزینه های متفاوت، در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی آنها شرکت کنند.

این قبیل آگهی‌ها اما معمولا بدون در نظر گرفتن شرایط فردی هر کاربر سعی می‌کنند خدمات روان‌درمانی را در اختیار او قرار دهد كه در بیشتر موارد کاربرد چندانی ندارند. به همین دلیل کاربران ایرانی طی چند هفته اخیر با هشتگ‌هایی نظیر #مشاور_مجازی و #روانشناس_مجازی، سعی کرده‌اند مخالفت خود را با این اتفاق اعلام کنند.

در این هشتگ‌ها کاربران سعی کرده‌اند تجربیات ناموفق خود را در جریان استفاده از خدمات روانشناسی مجازی با یکدیگر به اشتراک بگذارند و آن دسته از کاربرانی که این قبیل آگهی‌های تبلیغاتی را جدی می‌گیرند، آگاه کنند. كاربران مخالف مشاوره مجازي معتقدند كه ارايه راهكارهاي كلي براي مشكلات روحي و عاطفي پذيرفتني و صحيح نيست.

شوخي توييتري با تعويض سرمربي

گذشت يك نيمه از بازي ايران و يمن کافی بود تا مجید حسینی و کارلوس کی‌روش به یک نتیجه مشترک برسند، مجید حسینی آن مجید آماده همیشه نیست. دو اشتباه ابتدای بازی و یک تکل بد و چهره مضطرب مجید و کمی شاکی بودن کی‌روش کافی بود تا این لژیونر ایرانی نيمكت‌نشين شود.

این تعویض و آمدن پژمان منتظری به جای او سوژه‌ای برای کاربران شبکه‌های اجتماعی شد تا شروع به واكنش‌هاي طنز‌آميز كنند. مجید حسيني بعد از درخشش در جام جهانی در برنامه ۲۰۱۸ فردوسی‌پور گفته بود که کی‌روش قرار بوده پژمان منتظری را به جای روزبه چشمی به زمین بفرستد اما پژمان رفته بوده دستشویی و اين شده كه قرعه به نام او افتاده است.

هفته قبل  اما تويیتر پر از شوخی‌هايي در خصوص آمدن پژمان منتظری به جای مجيد حسینی بود. يكي از كاربران به شوخي در همين خصوص نوشت:  پژمان، مجید را در دستشویی زندانی کرده و کلید قفل را هم انداخته دور و به زمین بازی رفته است.

 

نون توی استارت‌آپه

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه