نه تخم‌مرغ نه حاملگی!

یعنی روزی نیست که تو مملکت موضوعی روی مخ من فشار سنگین نیاره. حال یه سری سرشون با توییت حاملگی و نون قرض دادن‌های توی توییتر سرگرمه و از شدت خوشی دارن غش و ضعف می‌کنن، اما یه سری والا از شدت فشار به غش و ضعف افتادن و نه عکس تخم‌مرغ توی اینستاگرام شادشون می‌کنه نه توییت یک کلمه‌ای "حامله‌ای".

این وسط یه عده هم راه افتادن به فحش دادن به ما روزنامه‌نگارا که شماها چرا خفه‌قون گرفتین و نمی‌نویسید فلان جا و بهمان جا ما مشکل داریم.

یکی از این مشکلاتی که خیلی ملت دارن می‌گن و البته توی توییتر مسوولان هم زیاد می‌بینم و طبق معمول دایورت می‌شه، این رازِ بازار موبایله.

ببینید خیلی جمع‌وجورش بخوام بکنم، قیمت موبایل سر به فلک کشیده و پایین بیا هم نیست. این وسط چندین ماهه آزگاره که دولت خودش حدود 700 هزارتا گوشی رو توی گمرک حبس کرده و اجازه ترخیص نمی‌ده. وزیر ارتباطات هم چپ و راست خبر می‌داد که به زودی اینا آزاد می‌شن و قیمت یه تکونی می‌خوره. القصه خبری از گوشی‌ها نشد که نشد.

بعد یه مدت دعوا افتاد که بابا اصلا مسوول تنظیم بازار موبایل کیه؟ شریعتمداری وزیر سابق صنعت که دید وزیر ارتباطات خیلی دنبال این داستانه یه زرنگی کرد و یه نامه نوشت بهش که بیا، کل بازار موبایل مال تو و خودت بشو مسوولش. وزیر ارتباطات هم زرنگی کرد و جوابش رو تو یه نامه دیگه داد که نه قربونت مال خودت.

خلاصه داستان افتاد توی تشکیل کارگروه بازی و در نهایت تکلیف مسوول ساماندهی بازار موبایل یکسره شد و قرار بر این شد که وزارت صنعت خودش بیفته دنبال کار بازار و رفع توقیف گوشی‌های موبایلی.

ما هم خوشحال شدیم گفتیم خب الحمدالله یه جا خیالمون از چند مسوولی راحت شد و یه جا شد متولی. تا این که چند روز قبل یه خبرنگاری از وزیر ارتباطات سوال کرد، جریان بازار و گوشی‌های توقیفی به کجا رسید، وزیر ارتباطاتم گفت مسوولش وزیر صنعته.

خبرنگار مربوطه هم رفته بود سراغ وزیر صنعت و اونم در پاسخ یک کلمه بیشتر جواب نداده بود: "پیگیریم!"

من حالا این وسط برام سواله که حالا که بهانه‌ای برای تعیین تکلیف مسوول نیست، وزیر جدید صنعت دقیقا پیگیر چیه؟

سرکاریم یا چی؟ خب بابا ما تا دیروز فکر می‌کردیم ناهماهنگی بین مسوولان عامل بلاتکلیفیه بازار موبایله، حالا که هماهنگ هم شدن بازم که خبری نیست. این وسط پای قوه قضاییه و مجلس هم وسط نیست که بشه انداخت گردن اونا.

خلاصه چند روزیه منتظر نشستم تا یاد بگیرم بهانه جدید برای یکی از مشکلات مملکت چیه؟ شما هم برای افزایش علم و اطلاعتون لطفا اخبار رو پیگیری کنید و چیزی دستگیرتون شد، منم خبر کنید.

عزت زیاد

آق فری