تقویم تاریخ ICT ایران

10 سال پيش در چنين هفته‌اي، وﺯﻳﺮ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ ﺍﺯ تشكيل ﻛﻤﻴﺘﻪ‌ﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻋﻠﺖ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﺍﺧﺘﻼﻝ ﺩﺭ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﭘﻴﺎﻣﻚ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮﺩ ﺧﺒﺮ ﺩﺍﺩ. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وقت در حاشیه‌ جلسه‌ هیات دولت در مورد ایجاد اختلال در سامانه‌ پیامک برنامه‌ نود، اظهار کرد: کمیته‌ تحقیقی در این ارتباط تشکیل شده و شرکت ارتباطات سیار در حال بحث و بررسی این موضوع است و تا بعد از ظهر خبر مربوط به آن ارایه خواهد شد. سیستم پیام کوتاه برنامه نود در شامگاه دوشنبه دچار اختلال شد و این نظرسنجی به‌دلیل وجود مشکل برگزار نشد و مجری برنامه اظهار امیدواری کرد که این اختلال به شکلی تصادفی رخ داده باشد.

ماجرا از اين قرار بود كه قبل از اين شروع شدن برنامه، ﭘﻴﺎﻣﻜﻲ ﺑﻴﻦ ﻣﺸﺘﺮﻛﺎﻥ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺭﺩ ﻭ ﺑﺪﻝ شد ﻛﻪ ﻧﺸﺎﻥ مي‌داد كاربران‌ ﺑﻪ‌ﺻﻮﺭﺕ ﺧﻮﺩﺟﻮﺵ ﻗﺼﺪ هماهنگي براي شركت در مسابقه پيامكي اين برنامه را دارند. ﺑﺎ ﺁﻏﺎﺯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ، ﻣﺠﺮﻱ ﺍﻋﻼﻡ ﻛﺮﺩ ﻛﻪ ﮔﻮﻳﺎ ﻣﺸﻜﻠﻲ ﺩﺭ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺗﻲ ﭘﻴﺶ‌ﺁﻣﺪﻩ ﻛﻪ ﺍﻣﻜﺎﻥ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﭘﻴﺎﻣﻚ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ. در طول اين برنامه فردوسي‌پور چند بار اعلام كرد كه به دليل مشكلات مخابراتي فقط چند دقيقه پيامك‌هاي مردم به دست آنها رسيده است.

10 سال پيش در چنين هفته‌اي، مديرکل دفتر رياست و روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي وقت در اطلاعيه‌اي درباره پروژه اپراتور سوم تلفن همراه گفت: کنسرسيوم تامين اتصالات به دليل عدم ايفاي تعهدات خود نتوانست از فرصت سرمايه‌گذاري در پروژه اپراتور سوم تلفن همراه ايران استفاده کند.

اين خبر در حالي مطرح شد كه سايت تابناك روز قبل از آن خبري را به نقل از محمد عمران، رييس هيات‌مديره اتصالات منعكس كرده و گفته بود شركتش در ايران در زمينه ارتباطات تلفني فعال شده است و بحث جزاير سه‌گانه كه بين امارات و ايران مطرح است، تاثيري بر فعاليت اين شركت در ايران نخواهد داشت.

اين مسوول اماراتي گفته بود: به‌رغم وجود اختلاف نظر، روابط كشورش با ايران خوب است و سرمايه‌گذاري از سوي اماراتي‌ها در ايران با استقبال مسوولان ايراني روبه‌رو شده است و انتظار داريم به محض راه‌اندازي خدمات ارتباطي شركتمان در ايران، يک ميليون مشترك به دست آوريم.

هوش مصنوعی

فناوری لیدار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه