شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

جنجالي شدن رزمايش قطع اينترنت

هفته گذشته یکی از شرکت‌های ارايه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی اعلام كرد که به‌زودی «رزمایش قطع اینترنت» به‌صورت مکرر در کشور برگزار خواهد شد تا میزبانی‌ها داخلی شود و میزان اتکا به اینترنت کاهش یابد.

در متن نامه این شرکت آمده بود: پیرو اطلاعیه صادره از شاپرک و بنابر اعلام پدافند غیرعامل کشور، به‌منظور رزمایش قطع اینترنت به اطلاع می‌رساند، تمام سرویس‌های مبتنی بر کارت در تاریخ 1397/11/7 از ساعت 10 تا 12 به مدت دو ساعت قطع خواهد بود. در این فرایند تمام پذیرندگان دارای سرور خارج از کشور، از دسترس خارج خواهند شد. در آینده نزدیک این رزمایش به تناوب تکرار شده و در نهایت تمامی پذیرندگانی که دارای سرویس خارج از کشور هستند از سرویس پرداخت خارج خواهند شد، لذا پیشنهاد شده است نسبت به انتقال سرور خود به داخل کشور اقدام کنند.

اين رزمايش قطع اينترنت با واكنش‌هاي عمدتا منفي در شبكه‌هاي اجتماعي رو‌به‌رو شد و وزير ارتباطات نيز به‌سرعت به آن واكنش نشان داد و با انتشار مطلبي در صفحه توييتر خود نوشت: عبارت ‎رزمایش قطع اینترنت یکی از فجیع‌ترین عباراتی بود که برای ضایع‌کردن یک موضوع بسیار مهم مثل بررسی تاب‌آوری زیرساخت‌های حیاتی کشور به کار برده شد.

 

اعتراض به بازداشت خبرنگار ايراني-آمريكايي

هفته گذشته مدير روابط عمومی صداوسیما از افرادی که در فضای مجازی حضور داشته و فعالیت می‌کنند، خواست تا با استفاده از (#آزادی_مرضیه_هاشمی) برای آزادی مجری شبکه پرس‌تی‌وی تلاش کنند.

وی تاکید کرده با نشر هشتگ «#freemarziyehhshemi» در فضای اجتماعی به بازداشت غیرقانونی مرضیه هاشمی و کمک به آزادی وي کمک کنیم.

مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه انگلیسی زبان پرس‌تي‌وي به دلایلی نامعلوم در آمریکا زندانی شده است.

هاشمی در یک بازداشتگاه در واشنگتن دی‌سی، تحت بازداشت قرار گرفته اما تاکنون هیچ اتهام رسمی به او زده نشده است. این مجری زاده‌ آمریکا، به منظور دیدار با برادر بیمارش و دیگر اعضای خانواده خود به آمریکا سفر کرده بود، اما در فرودگاه بین‌المللی «سنت‌لوئیز لمبرت» بازداشت و سپس به یک بازداشتگاه اف‌بی‌آی منتقل شده است. گفته می‌شود که خانواده‌اش در آمریکا به مدت 48 ساعت نتوانسته‌اند هیچ ارتباطی با او برقرار کنند.

هوش مصنوعی

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه