گره‌گشایی هم رخ داد

تغییرات مدیریتی در ایرانسل

هفته‌نامه عصر ارتباط در دو هفته گذشته دو تیتر نخست خود را به ترتیب به اپراتور سازمان تامین اجتماعی (رایتل) و سپس به اپراتور دوم (ایرانسل) اخصاص داد.

در گزارش نخست ما به بلاتکلیفی طرح برون‌سپاری پیمان مدیریتی رایتل پرداختیم که دو روز بعد از انتشار این گزارش، محمدمهدی عطوفی از رایتل استعفا داد و بلافاصله نیز معاون مالی رایتل به‌عنوان سرپرست جایگزین او شد.

در گزارش دوم نیز به طرح موضوعات و ابهاماتی در خصوص کاهش سود شریک خارجی ایرانسل به علت نوسانات نرخ ارز و همچنین نحوه پرداخت حقوق و مزایا به مدیرعامل و مدیران اپراتور دوم پرداختیم که بر مبنای دلاری یا ریالی انجام می‌شود؟

این گزارش نیز به جابه‌جایی و تغییرات مدیریتی در ایرانسل منجر شد. اگرچه اخبار غیررسمی در اوایل هفته قبل، در خصوص تغییرات تیم مدیریتی این اپراتور و برخی گمانه‌زنی‌ها در خصوص علیرضا قلمبردزفولی، مدیر‌عامل بلاتغییر این اپراتور از ابتدا تا‌کنون (13 سال) مطرح شد که در نهایت روابط عمومی این اپراتور رسما به انتشار یک خبر یک خطی پرداخت و اعلام کرد: به اطلاع می‌رساند که آقایان بیژن عباسی‌آرند و حمید توفیقی به‌عنوان اعضای جدید هیات‌مدیره ایرانسل انتخاب شده‌اند.

در همین حال شنیده‌های تاییدنشده حکایت از آن دارد که یکی از اعضای جدید هیات‌مدیره در نهایت به‌عنوان مدیر‌عامل، جایگزین قلمبر دزفولی خواهد شد. اگرچه بر اساس اساسنامه ایرانسل، تغییر مدیر‌عامل ظاهرا باید سال‌ها قبل انجام می‌شد.

به همین دليل در صورت رخ دادن این جابه‌جایی و تغییر مدیرعامل ایرانسل، به بررسی عملکرد و دلایل آن خواهیم پرداخت.

در حال حاضر 49 درصد سهام شرکت خدمات ارتباطی ام‌تی‌ان ایرانسل متعلق به شرکت MTN آفریقای جنوبی و 51 درصد آن به شرکت گسترش الکترونیک ایران (با سهامداری بنیاد مستضعفان و شرکت صنایع الکترونیک ایران «صاایران») است.

حوزه فاوا تا سال 1400

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی