فرهاد فائز، معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک:

اشتغال‌آفرینی برای فین‌تک‌های کشور رو به رشد است

معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک گفت: کمک به فین‌تک‌ها از سوی بانک‌ها باعث می‌شود که هم چرخ آنان بهتر بچرخد و هم به گردش کسب و کار شبکه بانکی کمک شایان توجهی شود.

فرهاد فائز، معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک در هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در میزگردی با عنوان «نواندیشان فناوری‌های مالی، چالش‌ها و فرصت‌ها» اظهار داشت: امسال نیز یکی از رویکردهای شرکت خدمات انفورماتیک در همایش بانکداری الکترونیک، حمایت از استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌هاست.

وی با بیان اینکه کارت‌های بانکی ابزار زیربنایی ورود به فعالیت‌های مالی محسوب می‌شود، گفت: 80 میلیون جمعیت ایران بالغ بر 450 میلیون حساب بانکی و بیش از 400 میلیون کارت بانکی دارند؛ همچنین حدود 70درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند که اکثر آنان در سنی هستند که به اپلیکیشن و خدمات اینترنتی علاقه وافری دارند و به این ترتیب ضریب نفوذ استفاده از موبایل و ابزارهای نوین هم در کشور بالا رفته است که این موضوع نشان‌دهنده فراهم بودن فضا برای رشد و توسعه فین‌تک‌ها است.

فائز با اشاره به اینکه فعالیت‌های فین‌تکی در کشورمان روز به روز در حال گسترش است، تصریح کرد: طبق آمار تا پایان سال گذشته، ایران رتبه 48 را از میان 188 کشور در حوزه فین‌تک به خود اختصاص داده است که این روند در سال‌های آینده نیز بهبود خواهد یافت.

وی افزود: استارت‌آپ‌های فین‌تکی تمرکزشان بر پرداخت بیش از سایر حوزه‌هاست و تقریبا نیمی از آن‌ها در این حوزه فعال هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در کشورمان اقداماتی برای توسعه فین‌تک‌ها صورت گرفته که زمینه مناسبی را نیز برای اشتغال‌آفرینی آنان فراهم آورده است.

لازم به ذکر است در میزگرد نواندیشان فناوری‌های مالی، چالش‌ها و فرصت‌ها، دبیر انجمن فین‌تک ایران، مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات گردشگری، مدیرعامل شرکت فرادیس گستر کیش، مشاور معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، موسس شرکت علی بابا و مدیرعامل شرکت هم‌آوا، مطالبی را ارایه کردند.