شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین

پويشي براي كتابخواني

چندی پیش اعلام شد سرانه کتابخوانی به ‌ازای هر شهروند ایرانی 13 دقیقه محاسبه می‌شود و همچنین سرانه مطالعه مجلات و روزنامه‌ها برای هر شهروند ایرانی 20 دقیقه است. این آمار نه‌چندان خوشایند از جمله مسايلی بود که باعث شد کاربران ایرانی از مدتی قبل پویشی را با عنوان #معرفی-کتاب- محبوب- من در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کنند.

این پویش به‌سرعت محبوب شد و طولي نكشيد که کاربران ایرانی با دست به دست کردن هشتگ مربوطه از یکدیگر درخواست کردند بهترین یا آخرین کتابی را که خوانده‌اند به دیگران معرفی کنند. استقبال گسترده کاربران ایرانی از پویش مذکور باعث شد در کنار آن هشتگ‌های دیگر از جمله #کتاب-بخوانیم و #کتاب- خوب- بخوانیم هم مورد توجه قرار گیرد و بسیاری از کاربران در این اقدام نسخه الکترونیکی بسیاری از کتاب‌هایی را که در اختیار داشتند با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

کاربران در هفته نخست راه‌اندازی پویش مذکور بیش از هزار مطلب مختلف را با این هشتگ علامت‌گذاری کردند و هم‌اکنون فرایند معرفی بهترین کتاب‌های خوانده‌شده توسط کاربران ایرانی در پلتفرم‌های اجتماعی مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

 

تخم‌مرغ معروف اینستاگرام و هشدار درباره سلامت روانی

تخم‌مرغی که بیشترین بازدید اینستاگرام را به خود اختصاص داده بود، درباره ارتباط میان سلامت روحی و فشار فضای مجازی هشدار داد.

حساب کاربری این تخم‌مرغ، در حال حاضر توسط بیش از 52 میلیون نفر در اینستاگرام پسندیده شده و 10 میلیون نفر نیز صفحه مربوط به آن را دنبال کرده‌اند.

به‌تازگی یک ویديوی 30 ثانیه‌ای از زبان تخم‌مرغ معروف اينستاگرام منتشر شده که پیام آن، هشدار در مورد سلامت روانی است و مشخصا به مفهوم استفاده از رسانه اجتماعی می‌پردازد.

در این ویديو، ابتدا تخم‌مرغ معروف و سپس این جمله را می‌بینیم: «من در حال ترک برداشتنم... فشار شبکه‌های اجتماعی من را آزار می‌دهد.» تخم‌مرغ پس از این جمله ترک برمی‌دارد و چند تکه می‌شود. سپس این جمله را می‌بینیم: «اگر شما هم تحت فشار هستید، با کسی صحبت کنید.» پس از این جمله، تخم‌مرغ دوباره ترمیم و با پوسته سالمی ظاهر می‌شود.

سازندگان حساب کاربری این تخم‌مرغ موسوم به «یوجین»‌ (Eugene) با استقبال كاربران شبكه‌هاي اجتماعي مواجه شده‌اند.

 

كاربرد پهپادها

اتمام حجت با آق‌فری

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه