شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

توفان توییتری برای نگه‌داشتن وزیر

هفته گذشته و همزمان با ولادت حضرت فاطمه (س) جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با تبریک روز مادر در اینستاگرامش، از سمت خود استعفا داد.

استعفای ظریف واکنش‌های زیادی در پی داشت و کاربران در فضای مجازی با هشتگ ظریف بمان، حمایت خود را از او اعلام کردند.

بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی توییتر در واکنش به استعفای ظریف، خواستار ماندن وی در ریاست دستگاه دیپلماسی کشور شدند، به‌طوری که هشتگ ظریف بمان در روز مادر، به ترند نخست توییتر تبدیل شد.

آن‌طور که در شبکه‌های اجتماعی آمده است، انتشار خبر استعفای ظریف هفته گذشته در کانون تحلیل‌ها و اظهارنظرهای کارشناسان شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان مجلس قرار گرفت و برآیند این اظهارنظرها در فضای مجازی این بود که رفتن ظریف از وزارت امور خارجه به صلاح نیست و او باید بماند؛ هرچند که رییس‌جمهور با استعفای او موافقت نکرد و دو روز پس از این استعفا وزیر امور خارجه به شکل رسمی و در معیت رییس‌جمهور به استقبال وزیر امورخارجه ارمنستان رفت.

وام ازدواج 30 میلیونی و حاشیه‌هایش

هفته گذشته با موافقت نمایندگان مجلس اعلام شد که وام ازدواج جوانان در سال 98 برای هریک از زوج‌ها 30 میلیون با دوره بازپرداخت 60 ماهه تعیین شد.

با اعلام این خبر، کاربران شبکه‌های اجتماعی به اظهارنظرهای مختلفی در این خصوص پرداختند. برخی از کاربران از این امر استقبال کرده و معتقدند که با بالا‌رفتن وام ازدواج شرایط برای جوانان تسهیل شده و می‌توانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند،‌ اما بسیاری هم معتقدند با بالارفتن تورم و افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها این وام هم دردی از زوج‌ها دوا نمی‌کند. آن‌طور که در شبکه‌های اجتماعی آمده است، بسیاری از کاربران پس از اعلام نهایی این خبر، قیمت انواع لوازم خانگی همچون یخچال‌فریزر، ماشین لباسشویی و جارو برقی و امثالهم را فهرست کرده و معتقدند که با رشد عجیب قیمت‌ها و با این وام تنها چند تکه از لوازم مهم زندگی را می‌توان خریداری کرد.

 برخی از کاربران هم معتقدند خوب است دولت در کنار این کار با هماهنگی با کارخانه‌های مرتبط سهمیه‌ای هم برای خرید محصولات داخلی مانند فرش، یخچال، تلویزیون، گاز و لوازم خانگی قائل شود تا بتوان با قیمت کمتر و حتی به شکل اقساطی امکان تهیه جهیزیه را برای خانواده‌ها فراهم کرد.

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه