طراحی محصولات و مدارهای پیچیده با اپ‌های مهندسی

اپلیکیشن‌ها در شاخه‌های متنوعی عرضه شده‌اند تا برای افراد مختلف با سطوح تحصیلات گوناگون و نیازهای متفاوت قابل استفاده باشند. یکی از زمینه‌هایی که اپلیکیشن‌ها در آن نقش غیر قابل انکاری دارند، رشته مهندسی است. در این شماره هفته‌نامه توجه‌مان را روی این اپلیکیشن‌ها متمرکز کرده‌ایم تا برنامه‌هایی مناسب برای انواع کارهای مهندسی، از محاسبات ساده و تبدیل واحدها گرفته تا طراحی محصولات و مدارهای پیچیده را به شما معرفی کنیم. به کمک اپلیکیشن‌های این هفته می‌توانید واحدهای مختلف را به یکدیگر تبدیل و مدارها و قطعات مکانیکی طراحی کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات بسیاری راجع به انواع پیچ‌ها به‌دست آورید. 
iCircuit
iCircuit یکی از بهترین برنامه‌هایی است که برای کارهای مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه قادر است شما را در طراحی و آزمایش مدارها یاری کند. المان‌های متنوعی در این اپلیکیشن در نظر گرفته شده‌اند تا کاربران به‌راحتی مدارهای مورد نظر را طراحی کنند. شما می‌توانید از گیت‌هایی مانند and، or،nand ،nor  وxor   بهره‌مند شده و توسط مولتی‌متر درون برنامه، ولتاژ و جریان را در سرتاسر مدار خود بیابند. از دیگر امکانات برنامه می‌توان به اسپیکرها، میکروفن‌ها و کلیدها اشاره کرد که به تکمیل مدار کمک میکند. این برنامه روی دیوایس‌هایی با سیستم‌عامل‌های ‌ویندوز 8، اندروید، مک و ios قابل اجرا است. این اپلیکیشن مهندسی را می‌توانید به قیمت 99/9 دلار برای ios و مبلغ 99/4 دلار برای اندروید بخرید. 
FingerCAD
به کمک این برنامه می‌توانید خانه‌ها، پل‌ها، اشکال هندسی، طرح‌های کف، قطعات مکانیکی و بسیاری موارد دیگر را به‌صورت مجازی طراحی کنید. طراحی در این برنامه به‌صورت لایه‌ای انجام می‌شود و اشیای موجود در لایه‌های مختلف، قابل انتخاب، کپی و جابه‌جایی به لایه‌های دیگر هستند. با داشتن این برنامه، ابزاری قدرتمند برای طراحی مهندسی در اختیار خواهید داشت. نتیجه کار را می‌توانید پرینت گرفته یا به‌اشتراک بگذارید. یکی دیگر از قابلیت‌های اپلیکیشن، شکل کشیدن روی عکس و استفاده از ابزار اندازه‌گیری درون برنامه برای عکس‌های وارد شده است. اپلیکیشن FingerCAD برای سیستم‌عامل  iosنسخه 7 و بالاتر به مبلغ 99/8 دلار به‌فروش می‌رسد. 
Engineering Unit Conversion
دانشجویان مهندسی و دیگر فعالان در این زمینه بدون شک به یک ابزار برای تبدیل واحدهای مختلف به یکدیگر هستند. اپلیکیشن Engineering Unit Conversion به کاربران امکان می‌دهد تا واحدهای مختلف را به‌راحتی تبدیل کنند. در این برنامه بسیاری از واحدهایی که روزانه با آنها سروکار داریم و بیشتر مورد استفاده مهندسان قرار می‌گیرد، وجود دارد. وارد کردن اعداد منفی برای اندازه‌گیری‌هایی مانند دما و استفاده از نماد علمی برای کوتاه شدن اعداد چندرقمی امکان پذیر است. این برنامه شامل 700 واحد اندازه‌گیری است که به 77 گروه مختلف تفکیک شده‌اند. از جمله این گروه‌ها می‌توان به فرکانس، شار حرارتی، ضریب انتقال حرارت، اصطکاک، مصرف سوخت، طول، غلظت توده، حجم، جریان توده، درخشندگی و موارد دیگر اشاره كرد که هر کدام تعداد متفاوتی واحد را دربر دارند. این اپلیکیشن کاربردی را می‌توانید پس از پرداخت مبلغ 99/2 دلار دریافت و روی سیستم‌عامل ios نسخه و بالاتر اجرا كنید. 
iEngineer
یکی دیگر از برنامه‌هایی که در امور مهندسی کاربرد دارد، اپلیکیشن iEngineer است. برنامه iEngineer فهرستی از انواع پیچ‌های متریک و اینچی با اندازه‌ها و اشکال گوناگون را دربر دارد. این برنامه در واقع پایگاه داده عظیمی از انواع پیچ‌ها است که اطلاعات مختلفی از هر نوع پیچ را دراختیارتان قرار می‌دهد. در این برنامه کمترین و بیشترین قطر هر نوع پیچ مشخص و حداکثر نیروی لازم برای چرخش و بستن پیچ نیز ذکر شده است. مشاهده سرپیچ به‌صورت یك‌بعدی و اندازه دقیق آن، یکی دیگر از امکاناتی است که این برنامه در اختیار شما قرار داده است. مقادیر داده‌شده در برنامه قابلیت کپی و پیست دارند. این برنامه روی سیستم‌عامل‌های اندروید و ios قابل اجرا است و در صورت تمایل می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای آن را برای تبلت‌ها و موبایل‌های هوشمند خود دریافت كنید.

ثبت حرفه‌ای لحظه‌ها

اپلیکیشن طراحی کنید

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه