شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

حواشي بسته شدن صفحات اينستاگرام فرماندهان سپاه

هفته گذشته اینستاگرام، صفحات رسمی سه فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را بست. آنطور كه در شبكه‌هاي اجتماعي قابل رويت است صفحه‌های رسمی قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس، محمد علی جعفری فرمانده كل سپاه و فرمانده نیروهای زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محمد پاکپور تاكنون بسته شده است. گفته مي‌شود این اقدام اینستاگرام در پی تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران از سوي آمريكا صورت گرفته است.

در پي اين اقدام محمدجواد آذری‌جهرمی، وزير ارتباطات در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: "‌وقتی دهان یک مرد را می‌بندی، دروغگو بودنش رو ثابت نمی‌کنی، بلکه فقط به دنیا می‌گی، از چیزی که او ممکنه بگه می‌ترسی." گفتنی است، این دیالوگ مربوط به سریال محبوب "بازی تاج و تخت" است که مورد اقبال کاربران فضای‌مجازی قرار گرفته است.

برخي از كاربران نيز در پي بسته شدن صفحات فرماندهان سپاه اين اقدام را ناصحيح و ناعادلانه توصيف كردند و بسته شدن صفحات فرماندهان سپاه را نشان‌دهنده يك بام و دو هواي غرب در اعمال سياست آزادي بيان قلمداد كردند.

حمله ملخ‌ها به استان‌هاي جنوبي

هفته گذشته بعد از 40 سال با بزرگترین سطح حمله ملخ به کشور مواجه شديم که با واكنش كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي همراه بود. آنطور كه كاربران شبكه‌هاي اجتماعي مي‌گويند دسته‌های جدید و بزرگ ملخ که از سمت شبه جزیره عربستان به سمت ایران پرواز کرده‌اند در آسمان مناطق جنوبي كشور ديده شده است.

در حال حاضر استان‌های جنوبی کشور نظیر سیستان و بلوچستان، کرمان، بوشهر، جنوب فارس و هرمزگان درگیر این رویداد هستند اما با توجه به اینکه هرمزگان پیشانی ورود این ملخ‌ها به حساب می‌آید، بیشترین میزان درگیری را دارد. 40 نقطه استان درگیر ملخ‌ها شده است و ملخ‌ها تا عمق 200 کیلومتری ورود کرده‌اند و در مناطق استراتژیک کشاورزی ساكن شده‌اند. برخي از كاربران معتقدند هجوم دسته‌های ملخ به کشور تهدیدي جدي برای امنیت غذایی کشور به حساب می‌آید و در صورت بي‌توجهي به آن ممكن است كه در مدتي كوتاه كشور را با بحران كمبود مواد غذايي و كشاورزي مواجه كند.

گفته مي‌شود وزارت كشاورزي قصد دارد به وسيله سم‌پاشي هوايي و زميني به جدال با اين ملخ‌ها كه به دليل بارندگي‌هاي اخير جذب ايران شده‌اند، برود.

ماینینگ

عمه قربونت بره که مشهور شدی

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

لعنت به جمله "سیستم قطع است"

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه