شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین

حواشي پايكوبي دانشجويان در يك مدرسه

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین  حواشي پايكوبي دانشجويان در يك مدرسه

ماجرای فیلم‌هایی که از پایکوبی و شادی دانش‌آموزان در مدارس در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود هر روز ابعاد تازه‌ای پیدا می‌کند. از هفته قبل که این فیلم‌ها با ترانه یکی از خواننده‌های آن‌ور آبي منتشر شد در شبکه‌های اجتماعی بحث‌هاي زیاد به راه انداخت. بعضی‌ها می‌گفتند خوشحالند که در مدارس شادی برقرار شده و شرایط موجود را با زمان مدرسه رفتن خودشان مقایسه ‌کردند اما بعضی‌ها هم آن را مصداق نفوذ و ابتذال می‌دانستند و حتی عده‌ای می‌گفتند اين نتیجه اجرای مخفیانه سند 2030 در مدرسه‌ها است. البته بعضی از کاربران هم در عین حال که با شادی موافق بودند، ‌نوشتند که این موسیقی برای مدارس مناسب نیست و باید از موسیقی متناسب با سن و سال بچه‌ها در مدارس استفاده شود. سخنگوی آموزش و پرورش هم در واکنش به فیلم منتشر شده از شادی بچه‌های دبستانی گفت: «برخورد قانونی می‌کنیم و شاداب‌سازی مدارس مساوی با ابتذال نیست.»

 

احياي شير ايراني در باغ‌وحش، تكرار يك اشتباه قديمي؟

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین  احياي شير ايراني در باغ‌وحش، تكرار يك اشتباه قديمي؟

ورود «شیر ایرانی» به باغ‌وحش ارم با استقبال بخشی از ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی رو‌به‌رو شد. کاربران زیادی برای احیای شیر ایرانی بعد از 80 سال انقراض، هلهله سر دادند تا این سوال پیش بیاید که آیا کارکرد و وظیفه یک باغ‌وحش، «احیا»ی یک گونه از دست رفته است؟ يا اصلا می‌توان در یک قفس آهنی یک گونه منقرض شده را احیا کرد؟

یکی از حواشی ورود این شیر ایرانی به کشور این است که چون هیچ پرواز مستقیمی از کشور مقصد(انگلستان) به ایران وجود نداشته چند سفر زمینی، دریایی و هوایی داشته و در جریان این سفر طولانی صورتش با دیواره‌های داخل باکس انتقال ساییده و زخمی شده است.

آن‌طور كه در شبكه‌هاي اجتماعي آمده چند سال قبل«ولادیمیر پوتین» ريیس‌جمهوری روسیه پایش را در یک کفش کرد تا دو پلنگ ایرانی را به روسیه ببرد و برای المپیک زمستانی سوچی 97 آماده کند. زمانی که روس‌ها به‌دنبال پلنگ ایرانی می‌آیند، طرف ایرانی پیشنهادهای دیگری از جمله ایجاد فرصت تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در روسیه را به آنها می‌دهد اما مرغ روس‌ها یک پا دارد؛ دو پلنگ می‌گیرند دو ببر می‌دهند. در نهایت هم حرف روس‌ها به کرسی می‌نشیند. دو پلنگ وحشی از طبیعت ایران می‌رود تا دو ببر روسی از یک باغ‌وحش به ایران بیاید.

خودتی!

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

شبکه ملی اطلاعات سلام رسوند

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه