کتانی دوردوزی شده هوشمند به بازار آمد

کتانی‌های دوردوزی شده برای ما بسیار خاطره انگیزند و شاید خیلی از ما را یاد دوران دبستان‌مان بیندازند. این سبک کتانی‌ها اما به تازگی توسط یک کمپانی برای تبدیل شدن به کتانی‌هایی هوشمند انتخاب شدند. بعد از چند ماه وعده و وعید دادن بالاخره این ماه کمپانی سازنده این کتانی‌ها در تعدادی محدود چند سری از این کتانی‌ها را در بازار آمریکا عرضه کرد.
این کتانی‌های دوردوزی شده با بررسی میزان سرعت فرد در هنگام راه رفتن بندهای کتانی را شل یا سفت می‌کند تا پاهای استفاده‌کننده از آن در راحت‌ترین و مطلوب‌ترین شرایط برای راه رفتن پیاده‌روی و یا حتی استراحت کردن قرار داشته باشند. گفته می‌شود شیوه به‌کار گرفته شده در این کتانی‌های هوشمند استفاده از الگوریتمی برای تجزیه و تحلیل‌های الکترونیکی است که می‌تواند وضعیت پاهای فرد استفاده‌کننده را بررسی کند.
برای این که شارژ این کتانی پر شود می‌بایست حدود سه ساعت آن را به برق بزنید و این کتانی‌ها می‌توانند تا دوهفته نیز شارژ را در خود نگه دارند.
ضمنا اگر شارژ کتانی رو به اتمام بود این کتانی‌ها از طریق روشن و خاموش کردن چراغی که در زیر آن قرار دارد به صاحب‌شان می‌فهمانند که باید آنها را شارژ کنند.
 البته با وجود قیمت بالایی که کمپانی سازنده برای این کتانی‌های نه چندان شیک در نظر گرفته است بعید به نظر می‌رسد که در مرحله اول فروش، افرادی زیادی آن را بخرند.