در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک انجام شد

موافقت «مجمع مطمئن‌ترین سهم بورس» با تقسیم 1000 ریال سود نقدی

در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک که روز سه‌شنبه 24 اردیبهشت ماه به ریاست مهندس محمدحسن انتظاری رییس هیات مدیره و حضور اکثريت سهامداران اين شرکت برگزارشد، تقسیم 1000 ریال سود به ازای هر سهم به تصویب رسيد.

در این جلسه ابتدا مهندس "سید ابوطالب نجفی" مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، گزارشي از عملکرد سال 97 ارايه کرد و در آن با بیان روند رو به رشد فعاليت‌هاي شرکت گفت: تداوم موفقیت شرکت منوط به ملاحظه روندهای فناوری، نگاه نوآورانه به صنعت و سرمایه‌گذاری در تحقیقات است.

نجفي به طراحی، تولید، راه‌اندازی و مدیریت 43 سامانه حاکمیتی و 58 سامانه رقابتی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 82 میلیارد تراکنش در سامانه‌های شتاب، شاپرک، ساتنا، پایا، چکاوک و صیاد با پایداری 9/99 درصد مدیریت شد؛ این در حالی است که تعداد تراکنش‌های مبادله شده در کر بانک‌های طرف قرارداد نیز 22 میلیارد تراکنش بود.

در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک انجام شد

وی در بخش حاکمیتی به راه‌اندازی «سامانه‌های کنترل برخط تراکنش‌های شتاب و شاپرک بر اساس کد ملی»، «استفاده از کارت بانکی به عنوان کارت سوخت و گوشت»، «سامانه پرداخت‌های نظام‌مند دوره‌ای-سپند» و «نظام هویت‌سنجی الکترونیکی مشتریان بانکی-نهاب» اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت در سال گذشته برای سامانه سپند که در شبکه بانکی پرکاربرد است، موفق به کسب جایزه جشنواره مرحوم دکتر نوربخش شد.

نجفی در ادامه تاکید کرد: در تداوم همسویی با روندهای روز دنیا نیز ایجاد پلتفرم برنا که امکان استفاده از فناوری بلاک‌چین را میسر کرده و ارایه سرویس‌های بین بانکی را تسهیل می‌کند، محقق شده است.

نجفی در خصوص سامانه بهداد که طی آن تجمیع حساب‌های دولتی انجام خواهد شد؛ گفت: تا کنون 972 سازمان و حدود 17 هزار حساب دولتی به این سامانه منتقل شده‌اند و تنها گمرک و وزارت نفت باقی مانده که حساب‌های این سازمان‌ها نیز در حال جابجایی است.

بخش درخواست مشتری نیز از دیگر موضوعاتی بود که مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک به آن اشاره کرد و افزود: در این بخش 21.1 میلیارد تراکنش کارت و 22.9 میلیارد تراکنش کر در بانک‌های مشتری شرکت مدیریت شد که نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشته است. 

در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک انجام شد

نجفی گفت: در خصوص بانکداری باز پلتفرم شاهین تولید شد که با همکاری بانک‌ها فضای مناسبی را در اختیار فین‌تک‌ها قرار می‌دهد.

وی همچنین در خصوص طرح تبدیل کارت‌های مغناطیسی به کارت‌های هوشمند بانکی نیز اظهار داشت: این پروژه موسوم به  EMV ظرف پنج سال آینده نهایی خواهد شد و یک فرایند تدریجی است.

نجفی تاکید کرد: در کنار اجرای این پروژه‌ها نباید از امنیت سامانه‌ها غافل شد که خوشبختانه در این بخش پروژه‌های خوبی پیاده‌سازی شده و هماهنگی و تعامل مناسبی نیز با نهادهای ذی‌صلاح داریم.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در خاتمه سخنان خود گفت: خوشبختانه با تلاش مدیران و کارکنان شرکت، سود خالص تلفیقی سال مالی 97 نسبت به سال قبل از آن، حدود 46 درصد رشد داشته و ارزش شرکت هم اکنون 11 هزار میلیارد تومان است.

در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک انجام شد

نجفی در خاتمه از زحمات و همراهی مقامات مسوول، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک، اعضای هیات مدیره و مدیران و کلیه همکاران شرکت خدمات انفورماتيک در به ثمر رسیدن اهداف و برنامه‌های آن قدردانی به عمل‌آورد.

در نهایت پس از گزارش مدیرعامل، قرائت گزارش مقبول حسابرس و بازرس قانونی، مجمع با تصویب صورت‌های مالی و تقسیم 1000 ريال سود نقدی به ازای هر سهم به کار خود پایان داد.

مطبوعات در آستانه مرگ مغزی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه