شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین

واکنش كاربران به اقدام نژادپرستانه یك مغازه‌دار

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین - واکنش كاربران به اقدام نژادپرستانه يك مغازه‌دار

طی چند روز اخیر، کلیپی در فضای مجازی منشر شد که در آن یک مغازه‌دار ورود اتباع افغانستانی را به مغازه خود ممنوع کرده بود، این فیلم به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و سر از رسانه‌های خارجی درآورد، حالا فرمانده انتظامی نظرآباد اعلام کرده که این مغازه پلمب شده و برای مغازه‌دار هم پرونده قضایی تشکیل شده است.

مالک مغازه با یک اقدام غیر اخلاقی ضمن نصب برگه بر روی شیشه مغازه از ورود تبعه افغان به داخل مغازه ممانعت می‌كرد؛ گفتنی است بسیاری از كاربران در شبكه‌های اجتماعی این اقدام نژادپرستانه را محكوم كرده‌اند.

پلیس با بیان اینکه فرماندهی مغازه فرد خاطی را سریعا پلمب كرده است اعلام كرده مالک مغازه نیز در این راستا تحت تعقیب بوده و پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد گفته فردی که اقدام به نشر موضوع در شبکه‌های مختلف و نهایتا خارجی كرده نیز طی اقدامات فنی پلیس شناسایی و تحویل مراجع قضایی شده است.

خداحافظی ژاوی از فوتبال در ورزشگاه آزادی

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین - خداحافظی ژاوی از فوتبال در ورزشگاه آزادی

هفته گذشته ژاوی بازیكن شناخته شده تیم السد قطر برای پنجمین بار به آزادی آمد و در این ورزشگاه برای همیشه کفش‌هایش را آویخت و از دنیای فوتبال خداحافظی كرد.

در این بازی پرسپولیس با گل‌های ترابی و علیپور و یک پیراهن شماره 6 قرمز از ژاوی و هم‌تیمی‌هایش پذیرایی کرد هرچند در نهایت این ژاوی و یارانش بودند که به مرحله بعدی لیگ قهرمانان صعود کردند اما آنها باید بدون شماره 6 استثنایی تاریخ فوتبال ادامه بدهند.

بسیاری از كاربران شبكه‌های اجتماعی در خصوص نامناسب بودن مراسم خداحفظی ژاوی انتقاداتی داشتند و گلایه‌هایی را در خصوص مراسم تجلیل از این نابغه دنیای فوتبال مطرح كردند. این كاربران ناراضی بر این نظر بودند كه مراسم برگزار شده نه در حد نام ژاوی بوده و نه توانسته چهره‌ای مناسب از ایران و پرسپولیس ارایه دهد.
كاربران شبكه‌های اجتماعی همچنین با انتشار تصاویری از مراسم تجلیل از سایر ستاره‌های فوتبال و مقایسه آن با كاری كه ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای ژاوی انجام داده خواستار دقت بیشتر در برگزاری مراسم این‌چنینی شدند.

تقویم تاریخ ICT ایران

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه