تصویب افزایش 100 درصدی سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران، روز یکشنبه هفته قبل برگزار شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ارتباطات سیار ایران ١٢خردادماه با حضور 91.4 درصدی سهامداران این شرکت در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

این جلسه مطابق دعوت همراه‌اول از تمامی سهامداران، وکیل یا قائم‌مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی، به بررسی افزایش سرمایه این شرکت از 9 هزار و 600 میلیارد ریال به 19 هزار و 200 میلیارد ریال در قالب انتشار 9 میلیارد و 600 میلیون سهم به ارزش اسمی هزار ریال پرداخت که در نهایت با رای سهامداران، تصویب شد.

حمید فرهنگ، مدیرعامل همراه‌اول با ارايه گزارشی اجمالی از تصمیم هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران برای افزایش سرمایه، اظهار کرد: این افزایش سرمایه در راستای اصلاح ساختار مالی و حفظ نقدینگی مورد نیاز برای انجام سرمایه‌گذاری‌های آتی و جبران مخارج سرمایه‌ای این شرکت صورت می‌گیرد.

وی درباره روند تغییرات سرمایه شرکت گفت: سرمایه در بدو خصوصی‌سازی شرکت مبلغ 200 میلیارد تومان بود که با افزایش سرمایه 93.7 درصدی که ابتدای سال 93 و همزمان با توسعه تکنولوژی نسل سوم تلفن همراه صورت گرفت، از محل سود انباشته و اندوخته‌ها به 400 میلیارد تومان رسید.

مدیرعامل همراه‌اول ادامه داد: سال 96 هم برای توسعه فاز هفتم شبکه (LTE)، سرمایه شرکت با رشد 140 درصدی به 960 میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی رسید.

فرهنگ بیان کرد: 100درصد افزایش سرمایه تصویب شده در مجمع امروز نیز به شکل 720 میلیارد تومان از محل سود انباشته و 240 میلیارد تومان از مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی آنان، صورت می‌گیرد.

مدیرعامل همراه‌اول همچنین یادآور شد: با وجود افزایش سرمایه 100 درصدی، مجموع سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران همچنان کمتر از یک چهارم برنامه سرمایه‌گذاری سال جاری است؛ قرار است امسال بیش از 4 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری روی توسعه شبکه صورت گیرد.

فرهنگ تاکید کرد: همچنین در پنج سال پیش رو نیاز به سرمایه‌گذاری 20 هزار میلیارد تومانی براي تحقق درآمد 100 هزار میلیارد تومان مطابق برنامه راهبرد پنج ساله این شرکت داریم.