در مجمع عمومی سالانه اعلام شد

«رایانش ابری» اولویت نخست همکاران‌سیستم

مجمع عمومی سالانه همکاران‌سیستم روز چهارشنبه ۸ خرداد در مرکز مطالعات بهره‌وری منابع انسانی برگزار شد. در این برنامه علاوه بر تصویب صورت‌های مالی و ارایه‌ گزارش‌های عملکردی، مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره همکاران‌سیستم، پاسخ‌گوی پرسش‌های سهامداران در خصوص اقدامات انجام‌شده‌ و چشم‌‌انداز آتی شرکت بودند.

به گزارش عصر ارتباط فریدفولادی، مدیرعامل جدید همکاران‌سیستم در جمع سهام‌داران به بیان عملکرد سال گذشته‌ شرکت از نگاه آمار و ارقام پرداخت.

فرید فولادی - «رایانش ابری» اولویت نخست همکاران‌سیستم

او با تشریح عملکرد موفق همکاران‌سیستم در شرایط اقتصادی سال97 به افزوده شدن بیش از 6000 مشتری و ارتقا 30 رتبه در جمع 500 شرکت برتر کشور پرداخت و افزود: همکاران‌سیستم همراه و شریک تجاری کسب‌وکارهاست و همواره با عرضه‌ راهکارهای خود در پایداری و توسعه‌ صنایع کلیدی کشور سهیم بوده است.

فولادی گفت: در شرایط دشوار اقتصادی نیز راهکارهای ما به بهینه‌تر شدن عملکرد کسب‌وکارها کمک می‌کنند.

او در ادامه با اشاره به رشد 10درصدی سهم بازار همکاران‌سیستم در صنعت پتروشیمی و شرکت‌های برتر کشور، اعلام کرد تعداد مشتریان همکاران‌سیستم از مرز 52 هزار مشتری گذشته است. 

فولادی همچنین به رشد 90درصدی اجرای پروژه‌های بزرگ پرداخت و آن را مزیت رقابتی همکاران‌سیستم دانست.

به‌گفته‌ او سال گذشته همکاران‌سیستم یکی از بهترین سال‌های خود را از نظر توسعه کسب‌وکار، رشد و سودآوری رقم زده است.

فرید فولادی دلایل این موفقیت را تصمیمات درست هیات‌مدیره، تلاش جمعی همکارانی‌ها و استقبال بازار عنوان کرد.

مدیرعامل همکاران‌سیستم در ادامه به رشد 7 برابری فروش راهکاران ابری؛ ERP بر بستر رایانش ابری همکاران‌سیستم پرداخت و افزود: با عرضه‌ راهکاران ابری توانسته‌ایم میزان پاسخ‌گویی به نیازهای کسب‌وکارهای متوسط را افزایش دهیم. شرکت‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از راهکاران ابری هزینه‌های استفاده و نگهداشت نرم‌افزار را کاهش دهند، هم‌زمان یک سبدمحصولی کارآمد را دراختیار بگیرند و در هر زمان و هر مکان به اطلاعات موردنیازشان دسترسی داشته باشند.

به گفته فولادی تمرکز و استراتژی اصلی شرکت توسعه‌ فراگیر راهکاران ابری برای همه‌ صنایع تا سال 1400 است.

فولادی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به افزایش سهم‌ ابزار مدیریت فرایندهای کسب‌وکار؛ فرایار راهکاران و فعالیت‌های انجام‌شده در این بخش پرداخت.

او بیان اینکه به کمک فرایار امکان متناسب‌‌سازی ERP راهکاران بر اساس فر‌ایندهای دلخواه شرکت‌ها و مطابق با الگوهای صنعت آنها امکان‌پذیر است، از آماده‌سازی فرایندها و زیرساخت محصولی و بستری برای عرضه‌ محصولات تولیدشده و نیز توسعه‌ سیستم‌ها توسط شرکای تجاری در سال 97 خبر داد.

وی افزود: درنظر داریم شبکه‌ فعالی از شرکای تجاری برای توسعه محصول ایجاد کنیم و با استفاده از بازوی شبکه‌ بیرونی در کنار تولید داخلی، ظرفیت و سرعت پاسخ‌گویی به نیازهای مشتریان را افزایش دهیم.

وی با بیان افزایش سهم بازار این شرکت در صنعت پخش و اهمیت استراتژیک آن برای همکاران‌سیستم گفت: در سال گذشته موفق شدیم نیازهای شرکت‌های بزرگ صنعت پخش را پوشش دهیم. در سال جاری هم برای شرکت‌های دارویی راهکار خاص عرضه می‌کنیم.

فولادی همچنین به ضرورت ایجاد تمرکز در دستگاه‌های دولتی در بخش فناوری اطلاعات و نیاز به راهکارهای نرم‌افزاری هم‌سو با این رویکرد پرداخت و از عرضه راهکاری برای مدیریت متمرکز سازمان‌های دولتی در ابعاد ملی خبر داد.

در این جلسه که با حضور ۱۴۶ نفر سهامدار با مالکیت ۸۸ درصدی سهام شرکت، نمایندگان سازمان بورس و موسسه حسابرسی نوین‌نگرمانا برگزار شد، پیشنهاد هیات‌مدیره مبنی بر توزیع 600 ریال سود نقدی به ازای هر سهم به تصویب رسید که از تاریخ 23خرداد قابل دریافت است.