شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - حواشی برگزاری فینال جام حذفیحواشی برگزاری فینال جام حذفی

هفته گذشته فینال جام حذفی با تاخیر 2 ساعت و 20 دقیقه‌ای برگزار شد تا موجی از اعتراضات كاربران در خصوص عملكرد ضعیف برگزاركنندگان مسابقه در فضای مجازی به راه بیفتد.

ماجرا از این قرار بود كه هیات فوتبال استان خوزستان ذوق‌زده از به‌دست آوردن میزبانی، به دلیل بی‌خبری از اوضاع و احوال فوتبال کشور فکرش را هم نمی‌کرد تیم دسته دومی داماش هم طرفدار داشته باشد پس با پر کردن ورزشگاه توسط طرفداران پرسپولیس کاری کرد که مرزهای بی‌قانونی جابه‌جا شود و حتی ۱۰ درصد معمول و قانونی هم به تماشاگران تیم داماش تعلق نگیرد. بسیاری از كاربران با اشاره به اینكه مارك ویلموتس، سرمربی جدید تیم ملی تماشاگر این بازی بوده این موضوع را به طنز كشیدند و به شوخی اعلام كردند احتمالا ویلموتس بعد از دیدن بازی با پرواز مستقیم به بلژیك برگشته است.

از دیگر نكاتی كه در شبكه‌های اجتماعی در خصوص این مسابقه برجسته شد، اظهارات عجیب و غریب فتاحی مسوول برگزاری مسابقه بود كه در پیش چشم تماشاگران تلویزیونی كه 2 ساعت و 20 دقیقه منتظر آغاز بازی بودند مدعی شد كه مجری فوتبال برتر از جو استادیوم آگاه نیست و لذا حق ندارد در خصوص تاخیر ایجاد شده انتقاد كند.

 

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بینسوءاستفاده جدید از کدهای دستوری همراه‌اول

هفته گذشته خبر جعلی در شبكه‌های اجتماعی با این محتوا که «مشترکان با ثبت کد #117*10* می‌توانند بستانکاری خود را با همراه‌اول تسویه کنند»، منتشر شد. این خبر در حالی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های خبری بازنشر شده که همراه‌اول پیش از این، چنین موضوعی را کاملا تکذیب کرده بود.

در این خبر تاکید شده بود که همراه‌اول در سال‌های گذشته اضافه برداشتی از مشترکان داشته و در حال حاضر به دنبال اطلاع‌رسانی به مشترکان برای تسویه اضافه برداشت‌های سال‌های گذشته است.

همراه اول پیش از این درباره جعلی بودن برخی خبرها و سوءاستفاده‌ها به اسم همراه‌اول هشدار داده و به مشترکان اعلام کرده‌ بود تنها از درگاه‌های همراه‌اول خبرها و اطلاعیه‌ها را دنبال كنند، با این حال انتشار مغرضانه خبرهای جعلی در شبکه‌های اجتماعی باعث شده که برخی کانال‌های خبری نسبتا معتبرتر به بازنشر این خبر اقدام کنند.

ساخت تانک هوشمند در استونی

تقویم تاریخ ICT ایران

فوتبال جام قهرمانان

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه