همایش نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 برگزار می‌شود

همایش نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران 28 و 29 آبان‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار عصر ارتباط، چابک‌سازی و هوشمندسازی ارکان حاکمیت و بنگاه‌های کسب‌وکار، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌‌آپ‌ها، توسعه اقتصاد دیجیتال و معرفی فرصت‌های به‌کارگیری ICT در حوزه‌های مختلف و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های بین‌المللی در حوزه فناوری اطلاعات از جمله اهداف این همایش عنوان شده است.

محورهای این همایش شامل حاکمیت توانا، نوآوری‌ها و فرصت‌های تحول، رسانه و تحول و بهبود فضای کسب‌‌و‌کار فناوری اطلاعات ایران است. گفته می‌شود قرار است در این همایش وضعیت جاری فناوری اطلاعات در ایران و برنامه­ ‌توسعه‌ای فناوری اطلاعات تا 1404 و سیاست‌های بالادستی و قوانین پشتیبان توسعه فناوری اطلاعات و فضای مجازی کشور برای تسهیل بهره‌برداری از منافع تحول دیجیتال بررسی شوند.

همچنین بررسی پدیده‌‌‌ای نو و آینده‌‌پژوهی فناورانه و تبیین رویکردهای مواجهه و بهره‌‌برداری از فرصت‌‌ها، بلاک‌چین و تحولات پیش رو، آینده بانکداری الکترونیکی، ارزهای دیجیتال و فرصت‌های پیش رو، نقش فناوری اطلاعات در افزایش بهره‌وری ملی از دیگر محورهای این همایش خواهند بود.

آسیب‌‌شناسی بخش خصوصی، آماده‌‌سازی و توانمندسازی، تحول جایگاه سازمان‌های مردم‌نهاد در توسعه فناوری اطلاعات و آسیب‌‌شناسی وضعیت موجود و بررسی مشارکت نهادهای بزرگ اقتصادی غیردولتی در توسعه فناوری اطلاعات نیز از دیگر محورهای همایش نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 اعلام شده است.

علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بیشتر در مورد این همایش به نشانی http://iran2025.com/ مراجعه کنند.

نوت9 گران‌قیمت و رویایی!

فوتبال جام قهرمانان

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه