شرکت خدمات انفورماتیک، مرکز نوآوری راه‌اندازی می‌کند

شرکت خدمات انفورماتیک با هدف استفاده از ظرفیت‌های نوآورانه خارج از شرکت، توسعه کسب‌وکار و ایجاد زمینه‌هایی برای عرضه و گسترش خدمات و محصولات جدید از طریق حمایت از صاحبان ایده و استارت‌آپ‌ها، مرکز نوآوری انفورماتیک، راه‌اندازی می‌کند.

در مراسم انعقاد قرارداد ایجاد «مرکز نوآوری انفورماتیک» که با مشارکت شرکت خدمات انفورماتیک و شرکت هم‌آوا عملیاتی خواهد شد، سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک با اشاره به تاثیر دو مقوله فناوری و فین‌تک‌ها بر رشد و توسعه صنعت بانکی اظهار داشت: این دو مقوله پیش برنده، صنعت بانکی را با تحولات شگرفی مواجه می‌کنند. از این رو در شرکت خدمات انفورماتیک نیز نحوه تعامل با استارت‌آپ‌ها به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار دارد و فعالیت‌های بسیاری برای حمایت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های این بخش صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: در ادامه سیاست‌های حمایتی شرکت استفاده از تجارب شرکت‌هایی که می‌توانند زمینه‌های بهتری را در قالب مراکز شتاب‌دهی برای شرکت‌های نوپا و جوانان علاقه‌مند در مسیر اشتغالزایی فراهم آورند، مد نظر قرار گرفت.

نجفی افزود: شرکت خدمات انفورماتیک با همكاري شرکت هم‌آوا در پی رسیدن به سازوکاری نظام‌مند در برنامه حمایتی خود از فین‌تک‌ها و جوانان صاحب اندیشه حوزه صنعت بانکی است و اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک، ثمرات این همکاری در صنعت بانکی نمود پیدا کند.

گفتني است ماموریت این مرکز که قرارداد راه‌اندازی آن در اختتامیه اینوتکس 2019 به امضا رسید؛ ایجاد فضای مناسب برای خلق ارزش و تجاری‌سازی ایده‌ها، طرح‌های فناورانه و نوآورانه و همچنین توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در حوزه صنعت مالی است. علاوه بر این حمایت از فرهنگ کارآفرینی و کسب‌وکارهای نوپا به منظور گسترش اکوسیستم حوزه مالی در کشور، از اهداف اصلی این مرکز عنوان شده است.

فعالیت‌های این مرکز شامل شناسایی، ارزیابی، انتخاب، توانمندسازی ایده‌های نو و استارت‌آپ‌ها و در نهایت توسعه و رشد تیم‌های منتخب در قالب تامین سرمایه و توسعه بازار خواهد بود.

به منظور شناسایی تیم‌های استارت‌آپی مناسب، رویدادهای متنوعی با موضوع فناوری‌های مالی، برگزار خواهد شد؛ رویدادهایی که طی آن تیم‌ها علاوه بر دریافت آموزش‌های لازم با شاخص‌های مختلف ارزیابی تیم و ایده برای ورود به دوره شتاب‌دهی مورد بررسی قرارگرفته و در پایان هر رویداد، تیم‌ها در صورت احراز شرایط به دوره‌های شتاب‌دهی وارد خواهند شد.

بر اساس این خبر تیم‌های منتخب پس از ورود به دوره‌ شتاب‌دهی ضمن بهره‌مندی از حضور در فضای کار اشتراکی قادر خواهند بود با استفاده از خدمات مربیگری و مشاوره، ضمن توسعه محصول اولیه (MVP) و تحلیل کسب‌وکار و آنالیز بازار هدف خود، برای ورود به دوره رشد آماده ‌شوند. نکته حائز اهمیت این است که عملکرد مطلوب در دوره شتاب‌دهی مجوز ورود تیم‌ها به دوره رشد خواهد بود. در دوره رشد تیم‌ها، کسب‌وکار خود را توسعه می‌دهند تا به درآمدزایی مناسب رسیده و آمادگی لازم را برای جذب سرمایه به دست ‌آورند. ورود این تیم شرکت‌ها به بازار فناوری مالی، موجب تنوع و تکثر در محصولات و خدمات نوین مالی و بانکی هم‌جهت با نیازهای انباشته و تقویت فضای رقابت در این بازار خواهد شد.

شایان ذکر است، این مرکز در کارخانه نوآوری آزادی شرکت هم‌آوا راه اندازی خواهد شد.