تقویم تاریخ ICT ایران

10 سال پیش در چنین هفته‌اي، رييس هيات مديره وقت شرکت مخابرات ايران با اشاره به اينکه هنوز استاندارد قابل قبولي براي NGN نداريم، گفت: سازمان‌هاي مسوولي كه اين استانداردها را تدوين مي‌كنند، هنوز نتوانستند در اين زمينه به استاندارد مناسبي دست يافته و ارايه دهند. وي افزود: دغدغه‌هاي فني، رفتاري، نتايج NGN و بازده سرمايه به عنوان چهار دغدغه اساسي است كه اين موضوع بدون پاسخگويي مناسب باقي مانده و بايد در اين زمينه فكر اساسي انديشيده شود.

اين مقام مسوول خاطرنشان كرد: بحث كاركرد متقابل تجهيزات نيز از ديگر موضوعات مورد توجه است و در مركز تحقيقات مخابرات ايران سرمايه‌گذاري گسترده‌اي در زمينه كاركرد متقابل سوييچ‌ها انجام شده اما هنوز به نتيجه مناسبي دست نيافته‌ايم كه اين موضوع نشان مي‌دهد اين گونه اقدامات كار يک سازمان نيست بلكه سازمان‌هاي مرتبط با همكاري يكديگر بايد در اين زمينه فعاليت كنند. رييس هيات مديره وقت شرکت مخابرات ايران در آخر گفت: ادغام بين شبكه‌هاي ثابت و سيار يک الزام است و اجتنابي در آن وجود ندارد.

 

10 سال پيش در چنين هفته‌اي، رييس کميسيون مخابرات مجلس شورای اسلامی، گفت: نتيجه پرسش‌هاي کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي از وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات و پاسخ‌هاي محمد سليماني به بررسي کميته ارتباطات موکول شد. علی مطهری افزود: وزير ارتباطات که روز سه‌شنبه براي پاسخگويي به سوالات جمعي از نمايندگان به مجلس شورای اسلامی فراخوانده شده بود، درخصوص سرويس رومينگ GSM روستايي و برخي از مباحث فني و مخابراتي استاني مورد سوال قرار گرفت. همچنين وضعيت اپراتور سوم تلفن همراه، قطعي سرويس پيامک و كاهش سرعت اينترنت كشور از ديگر سوالاتي بود که کميسيون صنايع و معادن از او در اين جلسه پرسيد. به گفته اين نماينده مجلس شورای اسلامی، قرار بود کميته ارتباطات پس از بررسي و ارزيابي شرايط موجود نسبت به سوال‌هاي پرسيده شده از سوی نمايندگان و پاسخ‌هاي ارايه شده از سوی وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات، نتيجه‌گيري كرده، سپس نتيجه را اعلام کند. در اين مقطع محمد سليمانی، وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات وقت چندين بار به کميسيون صنايع مجلس براي پاسخگويي به سوالات نمايندگان فراخوانده شده که محور عمده سوالات مربوط به طرح‌ها و مصوبات استاني بوده است.

روباتي كه قلبش مي‌تپد

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه