آغاز به‌کار رسمی مرکز نوآوری ایران‌‌زمین

نخستین رویداد رسمی «مرکز نوآوری ایران‌زمین» (محصول همکاری بانک ایران‌زمین و شتابدهنده فناوری نوتاش) با هدف ایجاد امکان جذب و حمایت از طرح‌های خلاق، ارزش‌آفرین و نوآورانه با حضور مدیران بانک ایران‌زمین، نمایندگان رسانه‌ها و فعالان حوزه استارت‌آپ برگزار شد.

به گزارش عصر ارتباط، در این مراسم حسینی مدیرعامل مرکز نوآوری ایران‌زمین و عضو هیات‌ مدیره شتاب‌دهنده نوتاش در مورد دلایل راه‌اندازی این مرکز، گفت: با توجه به نیاز استارت‌آپ‌ها و تجربه چند ساله شتاب‌دهنده نوتاش، تصمیم گرفتیم با رویکردی متفاوت، حمایت از استارت‌آپ‌ها را ادامه دهیم.

وی درباره وجه تمایز این مرکز با دیگر مراکز شتاب‌دهی گفت: ما در مرکز در تمام مراحل، اعم از پیش‌شتاب‌دهی، شتاب‌دهی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر فعالیت می‌کنیم و استارت‌آپ‌ها در هر مرحله‌ای که باشند می‌توانند پس از بررسی در تیم فنی مرکز از امکانات این مکان برای ادامه فعالیت خود استفاده کنند.

در بخش دیگری از این مراسم فرهاد اینالوئی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین از ارایه خدمات دیجیتال مارکتینگ در مرکز نوآوری این بانک خبر داد.

اینالوئی نیز درباره تفاوت مرکز نوآوری ایجاد شده در بانک ایران‌زمین با سایر مراکز مشابه گفت: اکو سیستم باز و زیست‌بوم باز در این مرکز حرف اول را می‌زند. وقتی ما درباره استارت‌آپ‌های فین‌تک صحبت می‌کنیم اگر کنار آن یک بانک دیجیتال وجود نداشته باشد این یک شوخی است و نباید اصلا آن را جدی گرفت. فین‌تک در کنار بانکداری باز و دیجیتال مفهوم پیدا می‌کند و نیازمند این است که پلتفرم باز وجود داشته باشد تا فین‌تک روی آن بستر فعالیت کند.

معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین با بیان اینکه یکی از خدمات قابل ارایه در این مرکز به خدمات حوزه مالی مربوط می‌شود، گفت: با قراردادی که با دو مرکز مشاوره مالی منعقد شد خدمات و مشاوره مالی به استفاده‌کنندگان از سیستم ارایه می‌شود.

بر اساس این گزارش زیرساخت‌های فراهم شده در مرکز نوآوری ایران‌زمین، شرایط مناسب حضور در فضای کسب وکار را برای صاحبان طرح­ها در قالب برنامه­های پیش شتاب­دهی، شتاب‌دهی و سرمایه‌گذاری فراهم ساخته است.  

فضای کار اشتراکی­، شبکه ارتباطی گسترده با فعالان زیست­بوم، برخورداری از حمایت بانک ایران‌زمین­، وجود تفاهم‌نامه با مراکز علمی و دانشگاهی، و گروه راهنمایان و مربیان کسب­وکار از دیگر مزایا و امکانات قابل ارایه از سوی این مرکز به متقاضیان است.

صاحبان ایده‌‏ و کسب‌وکارهای استارت‌آپی، درخصوص نحوه تعامل و همکاری با این مرکز می‌توانند به آدرس سایت مرکز نوآوری ایران‌زمین به نشانی izicenter.ir مراجعه کنند.