افتتاح کارخانه تولید بومی GPS و تجهیزات هوشمندسازی خودرو

روز دوشنبه هفته گذشته نخستین کارخانه تولید داخلی سیستم‌های چندرسانه‌ای، GPS و تجهیزات هوشمندسازی خودرو در منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام با حضور نمایندگان رسانه‌ها آغاز به‌کار کرد. 
علی حیدری مدیرعامل "شرکت دهکده جهانی آریان" در این مراسم با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد خط تولید سیستم‌های هوشمند در داخل کشور گفت: بعد از یک‌سال و نیم توانستیم محصولی 100 در صد ایرانی تولید کنیم و به این ترتیب امروز در این مجموعه بیش از 200 جوان ایرانی کار می‌کنند و شرکت 5 میلیون دلار صادرات به کشورهای حاشیه دارد که در خاورمیانه نمونه ندارد.
وی با اشاره به ابعاد مالی سرمایه‌گذاری اولیه برای این پروژه گفت: 2 میلیون و 500 هزار دلار سرمایه ماشین‌آلات بوده و 3 میلیون دلار نیز سرمایه در گردش است و به این ترتیب در فاز اول بیش از 5میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده و البته برای این سرمایه هم هیچ وامی گرفته نشده و سرمایه آن کاملا خصوصی است. 
مدیرعامل شرکت دهکده جهانی آریان گفت: این حجم سرمایه‌گذاری در راستای فرمایشات رهبری و شعار اقتصاد مقاومتی تولید و عمل صورت گرفته است.
حیدری در ادامه ابراز امیدواری کرد که با اجرای فاز دوم پروژه که در نیمه دوم امسال افتتاح می‌شود باعث جلوگیری از خروج روزانه 20 میلیون دلار ارز از کشور شوند. 
مدیرعامل شرکت دهکده جهانی آریان در خصوص تولیدات این شرکت نیز توضیح داد: ما توانسته‌ایم سیستم تصویری خودرو را داخلی کنیم و اگر دوستان خودروساز با ما همکاری کنند می‌توانیم قیمت تمام‌شده را هم پایین بیاوریم.
 وی در ادامه با تاکید بر توجه شرکت متبوعش به مبحث امنیت خودرو نیز گفت: شرکت ما کدی چهار رقمی برای جلوگیری از سرقت روی قطعات قرار می‌دهد و البته تمام اجناس ما نیز بارکد دارد یعنی اگر سارق قصد فروش هر قطعه‌ای را داشته باشد خریدار می‌تواند از طریق بارکد بفهمد که آن قطعه به چه خودرویی تعلق داشته است.
بر اساس این گزارش در پایان مراسم فعالان رسانه‌ای از خط تولید این شرکت نیز بازدید کردند. شرکت دهکده جهانی آریان از ابتدای فعالیت خود موفق به تولید ماساژور صندلی خودرو، سیستم تصویری-صوتی سوزوکی، مگان، پژو پارس، 405 و آریسان شده است.