شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

حواشی قسمت پایانی گاندو در شبكه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - حواشی قسمت پایانی گاندو در شبكه‌های اجتماعیپخش قسمت آخر سریال گاندو باعث شد هفته گذشته هشتگ گاندو یکی از پرکاربردترین هشتگ‌های شبکه‌های اجتماعی در ایران باشد. بحث درباره این سریال همچنان ادامه دارد و با حرف‌های نویسنده فیلمنامه آن درباره اینکه 80 درصد از داستان تخیل او بوده این بحث‌ها بیشتر هم شده است. در شبکه‌های اجتماعی بحث بیشتر بین طرفداران سریال که معتقدند با استناد به گاندو دولت به کشور خیانت کرده و منتقدان سریال شکل گرفته که می‌گویند گاندو بازی سیاسی منتقدان دولت است.

در واکنش به پایان سریال چنین كامنت‌هایی در فضای مجازی منتشر شده است: محسن بیات زنجانی: «در جریان باشید مشغول دعوا بر سر سریالی هستید که کارگردانش گفته ۸۰ درصد آن بر اساس تخیل است!»، دونده: «تاثیر هنر را می‌بینید؟! اگر چند صد برابر زمان فیلم گاندو، مطلب و توییت و خبر کار شده بود باز میزان اثرش به اندازه این فیلم نبود. بهتره جریان انقلاب در حوزه هنر هفتم یه فکری بکند.»، لیلا چرم‌چیان: «این حجم تحلیل نسبت به گاندو اونم از طرف شمایی که مدعی بودی خیلی وقته برنامه‌های صداوسیما رو دنبال نمی‌کنی زیبا نیست؟»، یحیی: «یه سوال جدی که این چند روزه واسم پیش اومده اینه که چرا دولتیا اینقدر به گاندو دارن واکنش نشون میدن؟»

حذف كامنت‌های توهین‌آمیز در اینستاگرام

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - حذف كامنت‌های توهین‌آمیز در اینستاگراماینستاگرام قابلیت جدیدی را به پلتفرم خود آورده است تا کاربران بتوانند به مقابله با نظرات غیرقابل قبول، حاوی دشنام و کلمات غیراخلاقی در زیر پست‌های به اشتراک گذاشته شده خود بپردازند؛ اقدامی كه مورد توجه بسیاری از كاربران ایرانی نیز قرار گرفته است.

این سیستم جدید از فناوری نوین هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهره می‌برد و قادر است حساب‌های کاربری که با کامنت گذاشتن و نظر دادن در زیر پست‌های دیگران اقدام می‌کنند، محدود کند و در صورت تشخیص کلمات و سخنان غیرقابل قبول همچون ناسزا، دشنام و سخنان نادرست و توهین‌آمیز، کامنت‌های مربوطه را برای عموم نمایش ندهد.

این قابلیت که shadow ban نام دارد، تمامی نظرات توهین‌آمیز را سانسور و فیلتر می‌کند و تنها برای کاربری که خود آن نظرات را نوشته است، قابل نمایش خواهد بود و دیگران قادر نخواهند بود آنها را مشاهده کنند.

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه