توضیحات بانک ملی درباره مسدود شدن حساب‌های برخی مشتریان

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران درباره فرایند مسدود شدن حساب‌های برخی مشتریان این بانک به دلیل تکمیل نبودن اطلاعات هویتی و عدم اخذ شناسه هویت‌سنجی الکترونیکی بانکی (شهاب) توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی، مسعود خاتونی در این خصوص گفت: ابزارهایی مانند ساتنا، پایا، چکاوک و کارت به کارت که اکنون در بانک‌ها فعالند و نیز خدمات جدیدی که در آینده ارایه خواهند شد، ملزم‌اند صرفاً به مشتریانی ارایه شوند که هویت و اطلاعات سجلی، مکانی و کسب و کاری آنها مشخص و برای هر یک از آنها شناسه شهاب از بانک مرکزی اخذ شده باشد.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با بیان این که بانک مرکزی در اسفندماه سال گذشته، همه بانک‌ها را مکلف کرد از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1398 ارایه خدمت به مشتریانی که فاقد شناسه شهاب هستند را قطع کنند، اظهار کرد: با مساعدت بانک مرکزی، تا روزهای گذشته نیز بانک ملی ایران خدمات مورد انتظار آن دسته از مشتریانی که هنوز اطلاعات خود را تکمیل نکرده بودند، ادامه یافت.

به گفته وی، اگر چه در این بازه زمانی نیز مکرر به مشتریان اطلاع‌رسانی شد، ولی به دلیل عدم مراجعه برخی از آنها، این اطلاعات کامل نشد و بانک موظف شد نسبت به قطع خدمت‌رسانی به آنها اقدام کند.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در پاسخ به این سوال که آیا حساب های مسدود شده، امکان فعال‌سازی مجدد دارند یا خیر، گفت: حساب های مسدود شده به محض مراجعه و اصلاح اطلاعات هویتی صاحبان آنها، دوباره فعال می‌شوند.