شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - تكرار صحنه‌های دلخراش سگ‌كشی در فضای مجازیتكرار صحنه‌های دلخراش سگ‌كشی در فضای مجازی

هفته گذشته ویدیویی به دست کاربران شبکه‌های اجتماعی رسید که از شدت دلخراش بودن کمتر کسی می‌توانست آن را تا انتها ببیند. این‌بار هم موضوع کشتن سگ‌های ولگرد بود، آن هم با تزریق اسید در قلب آنها كه شیوه‌ای غیرانسانی برای كشتن این حیوانات بی‌گناه است. این‌طور که از ویدیو برمی‌آمد، افرادی كه این كار را انجام می‌دهند حیوان‌آزار‌های معمولی نبودند و روشن بود كه در حال انجام ماموریت خود هستند.

در عنوان ویدیو هم این فاجعه، کاری از سوی شهرداری کهریزک اعلام شد، اما شهردار این شهرستان موضوع را از بیخ و بن تکذیب می‌کند و می‌گوید: «ما هم عاطفه داریم، ما هم احساس داریم. ماموران ما هم احساس دارند. این کار را شهرداری کهریزک انجام نداده و خود ما هم از طریق این ویدیو از چنین حرف و حدیث‌هایی با خبر شدیم.»

او تاکید می‌کند که دستور پیگیری داده و هرچه سریع‌تر موضوع را بررسی خواهد کرد، اما این‌طور که فعالان حقوق حیوانات می‌گویند، نه عاطفه و نه احساس نمی‌تواند جلوی گردش مالی را که سگ‌کشی در تمام کلانشهر‌های تهران دارد، بگیرد.

 

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - پرفروش شدن کتابی با صفحات خالی پرفروش شدن کتابی با صفحات خالی

کتابی که بیشتر صفحات آن خالی است از هفته گذشته در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است. ویلیام تامس، نویسنده ۳۰ساله این کتاب اعلام کرد که کتابش با عنوان «چرا بولسونارو شایسته احترام، اعتماد و عزت است؟» یک نوع «اعتراض» علیه رییس‌جمهور جنجالی كشورش است. نویسنده 30ساله برزیلی در دو صفحه اول این کتاب خطاب به مردم برزیل نوشته است که چرا باید به رییس‌جمهور محافظه‌کار برزیلی احترام بگذارند، ولی با خالی گذاشتن صفحات بعدی به نوعی به انتخاب ژائیر بولسونارو به‌عنوان رییس‌جمهوری برزیل اعتراض کرده است.

این کتاب تنها دو صفحه متن دارد که در آن تامس «ساعت‌های بی‌شماری از کار» را توصیف می‌کند و یک نمای «بی‌طرفانه» از «شایستگی‌های غیرقابل انکار» بولسونارو ارایه می‌دهد. تامس در ادامه گفت که کتابش اوایل سال جاری منتشر شده، اما تا حد زیادی مهجور مانده بود تا اینکه چهارشنبه به صورت گسترده در رسانه‌های اجتماعی مطرح شد. برخی از مردم از این ایده تامس حمایت کردند و آن را «بهترین و جامع‌ترین تحلیل درباره شخصی که می‌تواند کشور را تغییر دهد» دانستند؛ عده دیگر اما با این موضوع موافق نبودند و نوشتند: «غم‌انگیز است، جدا مردم پول و وقتشان را با خرید این کتاب هدر داده‌اند».

این دروغو که می‌گی راسته؟!

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه