خرید رزومه، مقام و رتبه در رسانه‌ها

اگر در حوالی میدان انقلاب می‌تونید پایان‌نامه بخرید، یا در حوالی فلان میدان یک کلیه تر و تازه بخرید، یا در حوالی ناصرخسرو داروی نایاب بخرید، یا در بسیاری از همایش‌ها تندیس بخرید، حالا در بسیاری از رسانه‌ها با پرداخت پول می‌تونید خیلی چیزهای دیگه هم بخرید.

این روزا سایت‌ها، کانال‌های تلگرامی، روزنامه‌ها و حتی خبرگزاری‌ها پرشده از اخبار دروغی که سفارش‌دهندگان آنها حاضرن پول بیشتری هم بپردازن تا در ابتدا یا انتهای آن خبر به هیچ‌وجه قید نشه که این خبر تبلیغاتی است.

در واقع رسانه‌ها این روزا دو تا نرخ دارن. یک نرخ ارزان‌تر به شرط آنکه در انتهای خبر درج کنند که «این یک خبر تبلیغاتی است و رسانه ما هیچ مسوولیتی در قبال محتوای آن ندارد!»

یک نرخ گران‌تر هم دارن که ته خبر هیچی نمی‌زنن تا مخاطب بیچاره و از همه جا بی‌خبر فکر کنه حالا چون تو یه رسانه رسمی این خبر درج شده، احتمالا راسته و دروغی در کار نیست.

خلاصه این تیپ خبرها خیلی زیاد داره می‌شه و کسی هم تو وزارت ارشاد و جاهای دیگه اصلا به روی مبارکشون نمیارن. اما برای اینکه بدونید این خبرها چه بلایی ممکنه سر مردم بیچاره اونم تو این وضع بد بیاره، شما رو ارجاع می‌دم به پرونده سایت سکه ثامن که هزاران نفر بیش از یکسالی هست که از این دادگاه به اون دادگاه در حال رفت و آمد برای پس گرفتن پولشون هستن و یه بارم تازه صاحب سایت از کشور فرار کرد و گرفتن و آوردنش تو کشور.

در مورد سایت سکه ثامن، هم وکیل پرونده و کلی از مالباخته‌ها گفتن ما چون خبر رو تو خبرگزاری فلان و روزنامه بهمان دیدیم دیگه شک نکردیم که احتمالا کلاهبرداری و تبلیغات باشه و با خودمون فکر کردیم اگه مشکلی داشت هم اون خبرگزاری منتشر نمی‌کرد و هم یه مقامی از یه جایی صداش در میومد که این خبر دروغه.

در نهایت یه شکایتی هم از رسانه‌ها شد که بابا شما هم در این دزدی و جلب اعتماد مردم مقصر هستین که خلاصه راه به جایی نبرد. بعد از ماجرای سایت سکه ثامن یه مدتی رسانه‌ها خبرای تبلیغاتی رو مشخص می‌کردن و حالا که آب‌ها از آسیاب افتاده دوباره این تیپ خبرای تبلیغاتی که توش نمیگن آگهی هست داره زیاد می‌شه.

در جدیدترین مورد،‌ تو هفته قبل یه تعداد رسانه تیتر زدن که فلان خانم مدیرعامل رایتل شد، بعضیا حتی به انتشار سوابق مدیرعامل جدید هم پرداختن و بعضیا تبریک هم گفتن!

بعد کاشف عمل اومد تمام اون اخبار دروغ بود. حالا میخواید جهت استحضار خودتونم که شده بدونید چه سایت‌هایی این اخبار جعلی رو منتشر کردن، خودتون تو اینترنت سرچ کنید.

خلاصه ظاهرا این روزها به راحتی می‌شه تو رسانه‌های رسمی رزومه، رتبه و مقام خریداری کرد!

آقای وزارت ارشاد! شما که وضع کاغذ مطبوعات رو کاری نکردین و حال و روز مطبوعات همینطور داره بدترم می‌شه، لااقل آستین بالا بزنید و نذارید یه سری رسانه‌ها با خبر فروشی و انتشار اخبار جعلی سرپا بمونن و بقیه رسانه‌ها هم تعطیل بشن که اگه اینطور بشه همین اندک مخاطبای باقی مانده هم راهی کانال‌های تلگرامی می‌شن و اونجا هم خدا می‌دونه چی تحویل مغز ملت بدن.

از ما گفتن بود دیگه خود دانید.

عزت زیاد

آق فری

زنگ در هوشمند گوگل ساخته شد

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه