شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین | 9 شهریور 1398

 شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین | 9 شهریور 1398 | حسادت به پزشكان عامل انتقاد از آنان؟حسادت به پزشكان عامل انتقاد از آنان؟

هفته گذشته انتشار یادداشتی توسط يك پزشك متخصص جراح عمومي به نام غلامرضا زمانی، موجب شد كه كاربران انتقاداتي را به وي و جامعه پزشكي وارد كنند.

زماني در يادداشت خود نوشته بود: پزشکان با وجود تخریب همه‌جانبه که توسط رسانه‌ها از صدا و سیما و روزنامه‌ها گرفته تا شبکه‌های اجتماعی و تریبون‌های رسمی و غیررسمی توسط شخصیت‌های خودساخته مانند استاد علوم سیاسی تا شخصیت‌های برجسته مانند ريیس‌جمهور و برخی نمایندگان مجلس به بهانه‌های مختلف صورت می گیرد و برنامه‌های کذب و دروغین تحت عناوین کارشناسی اقتصاد درمان توسط افرادی که مدارک تخصصی آنان هیچ ربطی به این حوزه تخصصی ندارد، باز هم از جایگاه اجتماعی و احترام و اعتماد ویژه‌ای در بین مردم برخوردارند.

وي در ادامه نوشت: عمده این حسادت‌ها ریشه در عقده حقارت و ضعف ایمان دارد. اینها روزی در مسابقه با پزشکان قرار داشته و این مسابقه را باخته‌اند یا این که از موفقیت‌های حاصل شده توسط رقیب ناخوشنودند و چون این نعمت را در دست پزشکان می‌بینند و خود را از دستیابی به آن عاجز دیده و هم اکنون جایگاه خودشان را در مقایسه با آنان کوچک و حقیر می‌دانند.

اين اظهارات با انتقاداتي در شبكه‌هاي اجتماعي همراه شد و برخي از كاربران با اشاره به اينكه رتبه‌هاي تك‌رقمي كنكور، المپيادي‌ها و گاه شايد حتي يك كارگر ساده در مواردي حتي بيش از برخي پزشكان تلاش كرده و وظايف خود را به درستي به انجام مي‌رسانند اظهارات مطرح شده توسط اين پزشك را نامناسب ارزيابي كردند.

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین | 9 شهریور 1398 | واكنش كاربران به مرگ نوزاد زن معلولواكنش كاربران به مرگ نوزاد زن معلول

مرگ ناگهانی پسر یک زن معلول انگلیسی که او را با دندان خود بزرگ کرده بود غم و اندوه فراوانی در رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی به دنبال داشته است.

آلیسون لاپر به دلیل استفاده مادرش در دوران بارداری از یک نوع دارو، بدون بازو و با پاهای بسیار کوتاه به دنیا آمده بود 19 سال پیش پسری به دنیا آورد و او را بدون دست و با دندان بزرگ کرد.

آلیسون عاشق فرزندش بود و پیوند عاطفی مادر و پسر در رسانه‌های انگلیس بسیار بازتاب داشت. کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از اعلام خبر فوت پاریس پیام‌های تسلیت متعددی برای آلیسون ارسال کردند.

زنگ در هوشمند گوگل ساخته شد

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

گزارش عملکرد یکساله آق‌فری

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی