10 سال پیش در چنین هفته‌ای

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، الگوی اجرایی طرح دولت الکترونیکی به شورای‌عالی فناوری اطلاعات ارایه شد. این الگو بر اساس مدل استان کرمان طراحی شده و قرار بوده در دیگر استانهای کشور نیز بر همین اساس پیاده شود. برای آزمایش این الگو چندین استان درنظر گرفته شده که جلسات تطبیقی فقط با مدیران استان کرمان گذاشته شده بود. این الگو به دو قسمت طرح و مجری تقسیم شدند که در بخش طرح تمامی دستگاهها ملزم به قراردادن تمامی اطلاعات خود در صفحه وب شدند که این اطلاعات شامل رویه انجام کار، نام متصدی و حتی عکس آن فرد بود تا در زمان اجرا افراد دچار سردرگمی نشوند.
با قرارگیری این اطلاعات در صفحه وب، هر استان در نهایت دارای یک پورتال جامع میشد که از طریق آن دسترسی به سایت هر استان امکان‌پذیر میشد. تمامی دستگاهها باید از یک سیستم برای انتقال اطلاعات خود استفاده می‌کردند تا در تشکیل پورتال مشکلی ایجاد نشود. این یکسانسازی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وقت انجام شده بود.

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، مزایای تجارت الکترونیکی برای مشتریان و انواع آن در گزارشی در نشریه منتشر شد.
در این گزارش آمده بود تجارت الکترونیکی امکان کار در منزل را توسعه میدهد و از طریق آن ترافیک و هزینههای جانبی رفت و آمد کاهش مییابد. همچنین از دیگر مزایای تجارت الکترونیکی امکان خرید کالاهای ارزانتر به دلیل ایجاد شرایط رقابتی و مقایسهای عنوان شده بود.
در این گزارش آمده بود: از طریق تجارت الکترونیکی میتوان امکاناتی که مناطق دورتر از مرکز و مناطق محروم به آن دسترسی ندارند را ارایه داد، شاید بهترین مثال برای آن آموزش از راه دور است و از دیگر مزایای این سامانه میتوان به امکان ارایه خدمات عمومی اشاره کرد که باعث افزایش کیفیت این خدمات میشود.
در این گزارش اشاره شده بود که تجارت الکترونیکی تا چه میزان میتواند در برنامهریزی برای سفرهایمان به ما کمک کند، از طریق آن میتوان در زمینه حمل و نقل و مراکز دیدنی کمک گرفت تا ارزان‌ترین را انتخاب کرد تا در هزینهها صرفه‌جویی شود.

روز عروسی مطبوعات

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

بزرگان دانش رایانه

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه