شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - 23 شهریور 1398

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - 23 شهریور - بهت‌زدگی كاربران از انتشار فیلم كودک‌همسری 1398بهت‌زدگی کاربران از انتشار فیلم کودک‌همسری

هفته گذشته در پی انتشار فیلمی از عقد دختربچه 11 ساله برای مردی که گفته می‌شود 22 سال سن دارد در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی موجب ابراز بهت و حیرت بسیاری شد. بسیاری از کاربران با بیان اینکه این دختر هنوز به سن بلوغ نرسیده و لذا اقدام صورت گرفته می‌‌تواند منجر به نوعی کودک‌آزاری شود، خواستار ابطال عقد شدند.

کمی بعد شهیندخت مولاوردی، معاون سابق امور زنان ریاست‌جمهوری نیز در صفحه اینستاگرامش پست  گذاشته و نوشت:

«اولش که این فیلم دستم رسید به مانند دخترک فیلم بیشتر تصور یک شوخی یا خاله‌بازی را داشتم، بعد که از واقعی بودن آن اطمینان حاصل کردم این سوال که واقعا درک و تشخیص این دختربچه از شرایط این نوع عقد و تفاوت آن با عقد دایم چیست و الفاظی که بر زبان جاری می‌کند، و نیز شرایطی که خانواده‌اش را به تن دادن به این وضعیت سوق داده، لحظه‌ای رهایم نمی‌کند.»

 پس از موج ایجاد شده در شبکه‌های اجتماعی در مخالفت با این عقد و پدیده‌ای که نام کودک‌همسری روی آن گذاشته شد، رییس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد دختر در این سن آگاهی پایینی دارد و مصلحت نیست عقد موقت هم باشد ولی زوجه مهریه مشخص شده را بذل کرده (بخشیده است) و زوج مدت باقی مانده عقد را (عقد دو ساله بود) باید بذل کرده؛ بنابراین عقد منتفی و منحل شد تا در زمان مقتضی با اخذ مجوز از دادگاه اقدام به ازدواج رسمی کنند.

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - 23 شهریور - دستگیری اتومبیلران جنجالی شبکه‌های اجتماعی 1398دستگیری اتومبیلران جنجالی شبکه‌های اجتماعی

هفته گذشته جوان اتومبیلرانی که با انجام حرکات نمایشی با خودرو در شهرستان بیرجند برای شهروندان و عابران پیاده ایجاد مزاحمت می‌کرد و اقدام به انتشار فیلم و تصاویر تخلفات خود در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی کرده بود، دستگیر شد. این فرد با همراهی یک تیم مستندساز از اقدامات خود تصویربرداری کرده و با انتشار فیلم‌ها، تصاویر و تبلیغات گسترده اقدام به جذب فالوئر می‌کرد اما از سوی دیگر باعث بروز نارضایتی در بین شهروندان بیرجندی نیز شده بود.

به تازگی اما معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفته که این جوان اتومبیل‌سوار اینستاگرامی توسط پلیس این استان دستگیر شده است.

گزارش عملکرد یکساله آق‌فری

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه