روز عروسی مطبوعات


من یه دوستی داشتم که تو گلفروشی کار می‌کرد. میگفت وقتی ماشین عروس میارن برامون در واقع روز عروسی ما هم هست. چون هر چی گل در حال پلاسیدن هست رو لابه‌لای گل‌های تازه ماشین عروس تقدیم پاچه آقای داماد می‌کنیم و از این بابت کلی هم ازش ممنون هستیم. این وسط حالا یه دامادی هم بخواد زرنگ‌بازی دربیاره و متوجه چهارتا گل تابلو بشه، بهش می‌گیم به هر حال گل‌ها خارج از آب و تو آفتاب هستن و گرمای ماشین هم پدرشونو در میاره و خلاصه گل مصنوعی هم شما بزنی خراب می‌شه داداچ.
یه دوست دیگه‌ای هم که تو آجیل‌فروشی کار می‌کرد، می‌گفت ماها شب عیدا روز عروسیمون هست. هر چی جنس ته انبار هست می‌زنیم تنگ آجیل‌های تازه و خلاصه با عشق روانه پاچه ملت می‌کنیم. حالا این وسط یکی هم بخواد زرنگ‌بازی دربیاره و چند تا از این تلخ و مونده‌ها بره زیر دندونش، روش خاصی داریم.
اول به قیافش نگاه می‌کنیم، اگه ببینیم مشتری همچین تپل بخری نیست، میگیم نه احتمالا همون دو تا که زیر دندون شما رفته این مدلی بوده حالا شک داری از این بغلیش بخور، باز یه مدل دیگه هم داریم اینم بخور خلاصه مزه دهن طرف رو اینقدر قاطی می‌کنیم که هر چی گفت بازم تلخه می‌گیم خب مزه اولیه از شانس شما مونده هنوز.
اگرم دیدیم طرف خرید بالا می‌خواد بکنه می‌کشیمش کنار و یه دکتری، مهندسی، حاج‌آقایی بهش می‌بندیم و میگیم شما تشریف بیارید پشت مغازه. بعد هم یه گونی که روش جنس تازه هست و زیرش همون جنسای قبلی میدیم یه تست می‌زنه و میگیم تقدیم داداچ.
حالا یه دوستی دارم تو مطبوعات کار می‌کنه و میگه ماها دم انتخابات که می‌شه روز عروسیمون هست. از چپ و راست چاخان می‌رسه به دستمون و پشت سرش هم زنگ می‌زنن که سفارشی هست. یعنی مایه رو داده و ما هم راهی پاچه مردم می‌کنیم. 
حالا این وسط اگه یه خواننده‌ای بخواد زرنگ‌بازی دربیاره و بگه ای بابا این خبر تابلو هست که تبلیغه و پول گرفتین و از این حرفا، ما هم جواب می‌دیم واقعا متاسفیم به خاطر نوع نگاه و برخورد شما، ما به جریان آزاد اطلاعات اعتقاد داریم و مخالف خفه کردن صداها هستیم. ما به هیچ جناحی وابستگی نداریم و هر کاندیدایی می‌تونه حرفاشو بزنه اینجا، داداچ.
حالا یه مدتیه من دارم فکر می‌کنم پس روز عروسی تو کار من چه زمانی هست. این همه ساله دارم به خیال خودم طنز می‌نویسم و تمام ایام سال هم مجردم.
عزت زیاد
آق فری

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

بزرگان دانش رایانه

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه