شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - 31 شهریور 1398

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - 31 شهریور 1398 - ماجرای ترانسفر شدن یکشبه سید جلال حسینی به لوانتهماجرای ترانسفر شدن یکشبه سید جلال حسینی به لوانته

 هفته گذشته در حین گزارش بازی لوانته و رئال مادرید سرهنگ علیفر گزارشگر بازی که نزدیک به دو دهه است در حال فعالیت گزارشگری است به اشتباه سید جلال حسینی مدافع 37 ساله پرسپولیس را به عنوان یکی از بازیکنان خط میانی تیم لوانته معرفی کرد.

 این موضوع به سرعت دستمایه شوخی و طنزهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی شد. حجم شوخی‌هایی که با علیفر و ترانسفر کردن یکشبه جلال حسینی به لوانته عنوان شد آنقدر زیاد بود که در نهایت شبکه ورزش تصمیم گرفت در اقدامی عاجل علیفر را از گزارشگری برای مدتی کنار بگذارد.

 پس از اعلام این تصمیم اما سرهنگ‌ علیفر نیز بیکار ننشسته و در مصاحبه‌هایی علت اتفاق روی داده را اشتباه یک سایت انگلیسی که منبع او بوده عنوان کرد و خود را از هر گونه خطایی مبرا دانسته و در واکنش به انتقادات و کنار گذاشته شدن از گزارشگری نیز اعلام کرد ممکن است به یکی از رسانه‌های خارجی کوچ کند. همین واکنش علیفر نیز بلافاصله با واکنش‌های طنزآمیز دیگر در شبکه‌های اجتماعی همراه شد.
 

شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین - 31 شهریور 1398 - مرگ کودک هشت ساله در ورزشگاه آزادیمرگ کودک هشت ساله در ورزشگاه آزادی

هفته گذشته در جریان بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه آزادی، کودکی هشت ساله دچار برق‌گرفتگی شده و جان خود را از دست داد. اگرچه در روز نخست نظرات متفاوتی در خصوص مقصر این حادثه اعلام می‌شد اما پس از فراز و نشیب‌هایی بالاخره اعلام شد که مقصر این حادثه پیمانکاری بوده که در اثر خطای انسانی باعث بروز این فاجعه شده است.

 بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود که پیمانکار خاطی در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد. با این وجود اما کاربران شبکه‌های اجتماعی این موضوع را گسترده‌تر دیده و معتقد هستند که امنیت در ورزشگاه‌های ما به خوبی برقرار نیست و سازمان لیگ و سایر نهادهای مسوول می‌بایست به این موضوع توجه بیشتری نشان دهند. سال گذشته نیز در جریان بازی پرسپولیس و سپاهان عدم رسیدگی مناسب به وضعیت امنیتی ورزشگاه باعث وارد آمدن خسارات جانی و مالی گسترده‌ای شد و پس از آن وعده بهبود شرایط ورزشگاه‌ها اعلام شد که البته همچنان محقق نشده است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه