شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

انتخابات تیتر یک شبکه‌های اجتماعی
در هفته‌ای که گذشت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری به مهم‌ترین خبر شبکه‌های اجتماعی در کشور تبدیل شده بود. در ابتدای هفته که خبر تایید صلاحیت‌ها و البته رد صلاحیت برخی چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. در خصوص انتخابات شوراها نیز خبر رد صلاحیت برخی چهره‌های ورزشی و هنرمند مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفت که البته بیشتر کاربران نیز از رد صلاحیت برخی چهره‌های سرشناس غیر سیاسی حمایت کردند. در اواسط هفته گذشته البته شاهد شکل‌گیری و فعالیت‌های گسترده تبلیغاتی برخی کمپین‌ها در شبکه‌های اجتماعی خصوصا در اینستاگرام و تلگرام بودیم. کاندیداهای تایید صلاحیت شده و کمپین‌های آنها در این هفته سعی داشتند تا با مطرح کردن آمارهایی از موفقیت‌های خود در سمت‌های قبلی‌شان طرفدارهای بیشتری برای خود دست و پا کنند. در این بین اما بازار ضد تبلیغ هم در شبکه‌های اجتماعی داغ بود و برخی افراد با برشمردن نقاط ضعف کاندیداهای رقیب سعی در کاهش محدودیت رقبا و بالا بردن شانس کاندیدای محبوب خود برای انتخاب شدن داشتند. با توجه به ابلاغ دستورالعمل برای فعالیت‌های انتخاباتی البته انتظار می‌رود در انتخابات امسال نسبت به سال‌های قبل از میزان تخریب و اتهام‌زنی‌های بی‌اساس در جریان تبلیغات انتخاباتی کاسته شود.
حواشی ال‌کلاسیکو
هفته گذشته با توجه به برگزاری بازی رئال‌مادرید و بارسلونا بسیاری از مطالب رد و بدل شده بین کاربران به این موضوع اختصاص داشت. کری‌خوانی‌های طرفداران این دو تیم و نیز صحبت‌های طرفداران رونالدو و مسی در ایران نیز مثل بسیاری دیگر از کشورها به شدت مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. 
اما آنچه پس از بازی توجه کاربران ایرانی را به خود جلب کرد شادی گل لیونل مسی مهاجم بارسلونا بود. وی پس از گل‌زنی در دقیقه 92 با درآوردن پیراهنش و گرفتن آن به سمت تماشاگران به شادی پرداخت. کاربران با ذوق ایرانی اما با جایگزینی پیراهن مسی با دستمال گاوبازی به کمک فتوشاپ در طول این هفته سوژه مناسبی را برای خندیدن دست و پا کردند که بسیار هم مورد توجه قرار گرفت. از دیگر نکاتی که پس از بازی مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفت ضربه شدیدی بود که به صورت مسی در حین بازی وارد شد و موجب خونریزی ادامه‌دار از صورت او شد.

روز عروسی مطبوعات

بزرگان دانش رایانه

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه