شبکه‌های اجتماعی زیرذره‌بین - 6 مهر 1398

شبکه‌های اجتماعی زیرذره‌بین - 6 مهر 1398 - رونالدو زیر سایه مسیرونالدو زیر سایه مسی

هفته گذشته در مراسمی ویژه در شهر میلان بهترین‌های سال از سوی فیفا معرفی شدند. مراسمی که با شکوه خاصی برگزار شد و بسیاری منتظر حضور همزمان مسی و رونالدو در آن بودند دقیقا مثل مراسمی که یک ماه پیش از سوی یوفا در موناکو برگزار شد و در آن مسی و رونالدو همه توجهات را به خود جلب کردند اما در نهایت فوق ستاره پرتغالی یوونتوس ترجیح داد در خانه بماند و از روی کاناپه مراسم The Best فیفا را تماشا کند. بسیاری از کاربران با اشاره به حاضر نشدن رونالدو در این مراسم معتقد بودند از آنجا که رونالدو مطمئن بوده این جایزه نصیب مسی می‌شود حاضر نشده در این مراسم شرکت کند.

برخی از کاربران نیز این حرکت رونالدو و غیبتش در شب اعلام برندگان را حاکی از غرور بیش از اندازه این ستاره پرتغالی دنیای فوتبال دانستند. پیش از این انتشار ویدیویی از رونالدو که در آن خود را بهترین بازیکن کل تاریخ فوتبال معرفی کرده بود با واکنش‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد و بسیاری از غرور بیش از اندازه این بازیکن انتقاد کردند.

شبکه‌های اجتماعی زیرذره‌بین - 6 مهر 1398 - کمک به کودکان بي‌بضاعت يا خودنمايي؟کمک به کودکان بی‌بضاعت یا خودنمایی؟

این روزها انتشار فیلم و عکس‌های حاوی تصاویر کودکان محروم در شبکه‌های اجتماعی لایک بالایی می‌گیرند. این را حالا خیلی‌ها فهمیده‌اند که فقر فقرا برای اینفلوئنسرها لایک و فالوور می‌آورد. در این میان اما کسی توجه نمی‌کند که ما اصولا اجازه انتشار تصاویر این کودکان را نداریم. در واقع آنچه نقض می‌شود، حقوق این کودکان است؛ آن هم به خاطر چند لایک بیشتر.

با توجه به نزدیک شدن به اول مهر برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار فیلم و عکس‌هایی اهدای کیف، کفش و لباس به کودکان محروم را به نمایش می‌گذارند. اگرچه شاید در نگاه اول این‌طور به نظر برسد که کار خیری به انجام رسیده اما نمایش تصاویر کودکان بی‌بضاعت به شکل گسترده در فضای مجازی ممکن است سبب شکسته شدن غرور و ناراحتی این کودکان و خانواده‌هایشان شود. از سوی دیگر اما برخی اینفلوئنسرها با این توجیه که می‌خواهند به مردم نشان دهند که کمک‌هایی را که فرستاده شده به کودکان محروم اختصاص داده‌اند همچنان به ارسال عکس و تصاویر اهدای هدایا به کودکان بی‌بضاعت در شبکه‌های اجتماعی ادامه می‌دهند.

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه