بانک ملت اعلام کرد

اجباری شدن استفاده از رمز پویا از اول شهریور

با تاکید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و‌ پلیس فتا، استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش‌های مبتنی بر کارت‌های بانک ملت از ابتدای شهریورماه سال جاری، اجباری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، محافظت و صیانت از دارایی‌های مشتریان، حفظ محرمانگی اطلاعات کارت‌های بانک ملت و آسودگی و ایجاد آرامش خاطر هنگام انجام تراکنش‌های مالی غیرحضوری مبتنی بر کارت از جمله مهم‌ترین دلایل انجام این اقدام از سوی بانک ملت است.

بر این اساس، از تاریخ یادشده تمامی تراکنش‌های نیازمند به رمز دوم کارت (به جز قبوض عمومی همچون برق، آب، گاز و تلفن)، صرفا با استفاده از رمز دوم پویا امکان‌پذیر خواهد بود.

این گزارش حاکی است، مشتریان به منظور پیشگیری از بروز اختلال در فرایند انجام خرید با شرایط مذکور، لازم است در اسرع وقت نسبت به فعال‌سازی سامانه رمزنگار ملت از طریق برنامک موبایلی از طریق لینک ذیل اقدام کنند:

https://bankmellat.ir/ramznegar.aspx

در عین حال، با هدف استفاده مشتریانی که گوشی هوشمند ندارند یا مایل به نصب برنامه فوق نیستند، سرویس پیامکی رمزنگار ملت نیز پیاده‌سازی شده است.

این گزارش حاکی است، فعال‌سازی سرویس‌های اشاره شده از طریق دستگاه‌های خودپرداز یا پایانه بانکی غیرنقد این بانک انجام خواهد شد.

همچنین‌ در‌صورت بروز مشکل در بهره‌برداری، کارشناسان بانک ملت در مرکز ارتباط ملت ‌با‌ شماره‌تماس ۱۵۵۶ (تهران) و۸۲۴۸۸‏-۰۲۱ (شهرستان‌ها) پاسخگوی مشتریان خواهند بود.

 

نشست مشترک مدیرعامل ارتباطات سیار و مدیران بانک ملت

اما در خبر دیگری روابط عمومی بانک ملت اعلام کرد، مدیرعامل بانک ملت و مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار در نشستی مشترک بر تقویت تعاملات و همکاری‌های فی‌مابین تاکید کردند.

محمد بیگدلی همراه با چند تن از مدیران ارشد بانک ملت با حضور در محل دفتر مرکزی شرکت ارتباطات سیار با حمید فرهنگ مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

مدیرعامل بانک ملت در این نشست با تشریح وضعیت بانک ملت در صنعت بانکداری کشور و موفقیت‌های حاصله، اظهار امیدواری کرد که سطح همکاری‌های بانک و شرکت ارتباطات سیار به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور مخابراتی کشور به ویژه در بخش محصولات و خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات ارتقا یابد.

دکتر بیگدلی همچنین در راستای ارتقای همکاری‌های فی‌مابین، دستور تشکیل کارگروهی را در زمینه‌های مختلف از جمله تامین مالی صادر کرد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار هم با اشاره به این نکته که نزدیک به ۴۰ درصد از تبادلات مالی شرکت ارتباطات سیار از طریق بانک ملت انجام می‌شود، از افزایش سطح تعاملات و مراودات فی‌مابین در آینده استقبال کرد و با تشریح نیازهای اعتباری این شرکت، خواستار سرمایه‌گذاری بانک در حوزه تکنولوژی‌های جدید و رفع موانع پیش رو شد.