تقویم تاریخ ICT ایران - 13 مهر 1398

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، گزارش ريز مکالمات به فهرست خدمات الکترونیکی شرکت مخابرات استان تهران افزوده شد. بر این اساس مشترکانی که قبلا براي دریافت ریز مکالمات به سایت مربوطه مراجعه می‌کردند می‌توانستند پس از تکمیل فرم از مراجعه حضوری بی‌نیاز شوند و به صورت غیرحضوری طرح خدمات الکترونیکی احراز هویت را دریافت کنند. تا پيش از اين امكان استفاده از خدمات غيرحضوري براي مشتركان وجود نداشت و پيش‌بيني مي‌شد كه اين طرح پس از همه‌گير شدن با استقبال مناسب كاربران ايراني مواجه شود.

تقویم تاریخ ICT ایران - 13 مهر 1398

 به این ترتیب آن دسته از مشترکان كه در سايت ثبت‌نام كرده بودند می‌توانستند پس از ورود به سیستم ریز مکالمات فرم ثبت‌نام کاربر جدید را در سیستم خدمات الکترونیکی ثبت کنند. اسامی و مشخصات این دسته از مشترکان در گزارش فهرست درخواست احراز هویت غیرحضوری از طریق سیستم احراز هویت ثبت مي‌شد و براي نخستين بار به سادگي در امور مشترکان مراکز قابل دسترسی بود. همچنين امکان پاسخگویی به مشترکان نيز وجود داشت. از سوي ديگر مخابرات تهران اعلام کرده بود در صورتی که تعهدنامه قبلی مشترک دارای اعتبار باشد مشترک هنوز مجاز به استفاده از خدمات قبلي نيز خواهد بود.

10 سال پیش در چنین هفته‌ای اعلام شد سنجش تمامی سرویس‌های دیتا توسط ابزارهای تستی که از سوی شرکت فناوری اطلاعات ایران فراهم شده بود تا پایان سال 88 ممکن می‌شود. شرکت فناوری اطلاعات ایران که در این مقطع سنجش سرعت اینترنت را برای کاربران اینترنت کشور انجام می‌داد طی یک برنامه‌ریزی قصد داشت تا پایان سال امکان تست ظرفیت مسیریابی و تلویزیون تعاملي را براي كاربران ايراني فراهم کند. نكته جالب آنكه با وجود منسوخ شدن اين فناوري و گذشت 10 سال از اين وعده هنوز تلويزيون تعاملي در كشور اجرايي نشده است.

 این شرکت در گام بعدی خود پس از ارايه تست سرعت سنجش ظرفیت قصد داشت سرویس‌های دیتا را تا هفته دوم مهر ماه ۸۸ در اختیار کاربران قرار دهد. مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات وقت وعده داده بود که تا پایان سال تمام تست‌های سنجش سرویس‌های دیتا در اختیار کاربران این سرویس‌ها قرار گیرد.

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه