شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین

دستگیری خبرساز شاخ اینستاگرامی - سحر تبردستگیری خبرساز شاخ اینستاگرامی

یکی از خبرهای پر بحث هفته گذشته در شبکه‌های اجتماعی، ماجرای بازداشت یکی از شاخ‌های اینستاگرامی با نام مستعار «سحر تبر» بود. این دختر 22 ساله که توانسته به واسطه گریم‌های عجیب و غریب و عمل‌های جراحی متعدد چهره­ خود را شبیه به شخصیت سینمایی «عروس مردگان» کند هفته گذشته بازداشت شد تا بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی بر سر زبان‌ها بیفتد.

آن‌طور که در خبرها آمده مقام‌های قضایی پس از ارسال پیام‌های متعدد مردمی به سامانه دادسرای ارشاد و درخواست پیگیری، به دستور دادسرای ارشاد تهران این به اصطلاح شاخ اینستاگرامی را بازداشت کردند.

از جمله جرایم این چهره هنجارشکن، ترویج خشونت، تحصیل مال از طریق نامشروع، توهین به مقدسات، توهین به حجاب اسلامی، گسترش اباحه‌گری و تشویق جوانان به فساد عنوان شده است.

پس از انتشار خبر دستگیری وی کاربران واکنش‌های متفاوتی را در این خصوص نشان دادند؛ برخی از دستگیری او ابراز خشنودی کردند، برخی خبر دستگیری‌اش را دستمایه طنز قرار دادند و بعضی نیز با اشاره به اینکه وی فقط 22 سال سن دارد خواستار آن شدند که به جای برخورد سفت و سخت زمینه را برای ارشاد وی فراهم کنند. در این میان اما برخی از طرفداران او به حمایت از وی پرداختند.

خبر ورود زنان به استادیوم آزادیخبر ورود زنان به استادیوم آزادی

هفته گذشته شبکه‌ها‌ی اجتماعی تحت تاثیر شور و شوق دختران جوانی قرار داشت که با خرید بلیت بازی ایران و کامبوج خود را برای اولین ورودشان به ورزشگاه آزادی آماده می‌کردند.

این کاربران با ابراز خشنودی از فراهم شدن امکان حضور در ورزشگاه، خواستار تداوم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها شدند. با وجود آنکه بازی ایران چندان مسابقه با اهمیتی قلمداد نمی‌شود اما به سرعت جایگاه ویژه خانم‌ها پر شد و جایگاه جدیدی نیز به زنان اختصاص دادند.

حضور بانوان در ورزشگاه البته باعث شد تا برخی پست‌های آموزشی برای نحوه عمل در ورزشگاه منتشر شود. چگونگی برخورد در زمان موج مکزیکی و تشویق ایسلندی و شعارهایی که در ورزشگاه مطرح می‌شود از جمله نکاتی بود که ضمن انتشار پست‌های آموزشی در خصوص آنها نگاه طنزآمیزی نیز شکل گرفت. باتوجه به استقبال گسترده بانوان از ورود به ورزشگاه، بسیاری از کاربران امید دارند این امکان در آینده نیز برای خانم‌ها فراهم شود.

ساخت روبات عکاس

باور کنید!

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

اول فیلتر، دوم علت

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه