شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

اعتراض کاربران به بازی تیم ملی

اعتراض کاربران به بازی تیم ملی

شکست در مقابل بحرین همیشه برای ایرانی‌ها سخت بوده، به‌خصوص هفته گذشته که بحرینی‌ها با بی‌احترامی که به سرود ملی کشورمان در ابتدای بازی کاری کردند طعم شکست تلخ‌تر هم شد. هنوز سوت پایان بازی به صدا در نیامده بود که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به یاد دوران کی‌روش در تیم ملی افتاده و از پست‌هایشان پیدا بود که دل آنها برای دوران کی‌روش تنگ شده است. این گروه به روزهایی اشاره می‌کردند که به قول آنها ایران برای پیروزی بر تیم‌های عربی نگرانی نداشت و با  هدایت کی‌روش هواداران مطمئن بودند که تیم ملی از سد تیم‌های عربی خواهد گذشت.

اما نکته جالب اینجا است که کی‌روش که ایرانی‌ها هفته گذشته خیلی به یادش بودند هم در همین زمان با تیم جدیدش کلمبیا در یک بازی دوستانه به مصاف الجزایر رفت و یک شکست سنگین 3-0 را تجربه کرد. این شکست سنگین باعث شد مرد پرتغالی برای اولین بار از زمان پیوستن به کلمبیا در این کشور با انتقادات سخت روبه‌رو شود.

حدس و گمان‌ها در خصوص فیلترینگ گوگل‌پلیحدس و گمان‌ها در خصوص فیلترینگ گوگل‌پلی

گوگل‌پلی مدت‌ها است که در کشور در سایه امنیت پایین و برخوردهای نامناسب کافه‌های اندرویدی ایران حرف اول را در کشور می‌زند اما هفته گذشته انتشار خبر احتمال فیلتر آن موجی از مخالفت‌ها و حدس و گمان‌های کاربران ایرانی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

اگرچه خبر فیلترینگ گوگل‌پلی طی روز‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی و میان کاربران ایرانی دست به دست می‌شد، اما چندان مستند و جدی به نظر نمی‌رسید و در حد ادعا بود. ادعایی که بسیاری از کاربران ایرانی اپلیکیشن‌های اندرویدی و حتی توسعه‌دهندگان این نرم‌افزار‌ها را در کشورمان نگران کرد.

 این نگرانی از این رو جدی به نظر می‌رسد که پیشتر در مقاطعی شاهد فیلتر شدن برخی اپلیکیشن‌ها در پروسه‌های مشابه بوده‌ایم.

این در حالی بود که اساسا گوگل‌پلی از جنسی متفاوت با پیام‌رسان‌های فیلتر شده است و تلاش برای یافتن دلیل فیلترینگ آن راه به جایی نمی‌برد. برخی کاربران حدس می‌زنند تنها دلیل موجه برای رقم زدن چنین تصمیمی، خارج کردن مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رقیب بازار‌های اپلیکیشن داخلی و قرار دادن بازار انحصاری داخلی در اختیار ایشان است.